przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Tydzień Europejski 2016 w Szczecinie

 

To już czwarta edycja Tygodnia Europejskiego, organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin. W tym roku atrakcji nie zabraknie dla najmłodszych – rozpoczynamy 9 maja europejskimi zabawami i animacjami dla dzieci na placu Solidarności. Będą też warsztaty dla studentów dotyczące dokumentów Europass, kariery w instytucjach Unii Europejskiej i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. W środę na ulicach Szczecina, będzie można spotkać konsultantki Eurodesku, a już w czwartek zapraszamy na europejski wieczór gier planszowych i spotkanie z wolontariuszami europejskimi EVS, którzy opowiedzą co robią w Szczecinie i zachęcą do wyjazdów zagranicznych.

9 maja (poniedziałek) obchodzony jest Dzień Europy. Od godziny 12 plac Solidarności przemieni się w europejską krainę gier i zabaw. Będzie można spróbować swoich sił w Grach Podwórkowych – m.in. europejski turniej kapslowy i prawdziwy cymbergaj. Każdy będzie mógł przeistoczyć się w baśniowego stwora przy stanowisku do malowania buziek. Będą też postacie na szczudłach i bańki mydlane. O godzinie 14 wraz z życzeniami dla Europy, do nieba polecą balony, przy akompaniamencie hymnu UE, odegranego przez młodzieżową orkiestrę dętą Wood and Brass Band.

10 maja (wtorek) to dzień warsztatów dla studentów, ale także dla wszystkich, którzy myślą o swojej karierze zawodowej na poważnie. Przy współpracy z Akademickim Biurem Karier Uniwersytetu Szczecińskiego i ambasadorką EU Career zainteresowane osoby dowiedzą się jak otrzymać staż i pracę w instytucjach Unii Europejskiej, jak prezentować swoje kwalifikacje za pomocą europejskiego CV – Europass oraz jak przygotować się rozmowy rekrutacyjnej aby nie zostać zaskoczonym przez pracodawcę. Warsztaty odbędą się w godzinach 10:00-15:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej 8. Zgłoszenia na warsztaty można wysyłać na adres europedirect-szczecin@wzp.pl  do 6 maja.

11 maja (środa) konsultantki Eurodesku wsiądą na rowery miejskie (a dokładnie Bike S_Szczeciński Rower Miejski) i będą rozwozić informacje - o wolontariacie, studiach, pracy za granicą po całym Szczecinie. Napotkani przechodnie otrzymają upominki i garść pożytecznych informacji. Konsultantki można zaprosić do swojego miejsca pracy czy szkoły, wysyłając e-mail na adres: sdsmszczecin@eurodesk.eu

12 maja (czwartek) to dzień, w którym od godziny 17 będzie można spróbować swoich sił w europejskich grach planszowych, które będą czekały w miejscu dla wytrawnych graczy – EXP Pub & Games Room, przy al. Bohaterów Warszawy 3. Rozegrana zostanie również partia EXP'owej wariacji na temat fenomenalnej gry towarzyskiej, w której zadaniem graczy jest przekazanie sobie i odgadnięcie postaci z kart poprzez poetycki opis, jedno słowo czy też grę ciałem, czyli tzw. EUROPEJSKI TIME’S UP. Na uczestników będą czekały dobra zabawa i nagrody! Wieczór uświetnią opowieści wolontariuszy programu Erasmus+, czyli wolontariusze europejscy. Opowiedzą kim są i co tutaj robią. Odpowiedzą na pytania i udowodnią, że wyjazd na EVS to niepowtarzalna przygoda. Dokąd można wyjechać i co robić w ramach programu? Tego też będzie można dowiedzieć się na spotkaniu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowy plan Tygodnia Europejskiego znajduje się na stronie
www.europedirect-szczecin.eu
 

Autor:  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin 
02.05.2016
Plakat
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie