przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„No I Na Co Ci Te Góry? ‘’ Zdobywczyni Korony Ziemi w SP 10

 

Anna Lichota, szczecinianka, absolwentka SP-10 , zdobywczyni Korony Ziemi spotkała się w poniedziałek 6 maja 2019r. z uczniami klas ósmych.

Mówiła zarówno o zdobywaniu górskich szczytów, jak również szczytów własnych możliwości i poznawaniu siebie w ekstremalnych warunkach. Uczniów bardzo interesowały wszystkie wyprawy himalaistki oraz to, ile one kosztowały.


Anna Lichota – obecnie coach najwyższego szczebla zarządzania, prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu przywództwa i rozwoju osobowego w Londynie. Zdobyła najwyższe szczyty wszystkich kontynentów świata: Kilimandżaro w Afryce, Elbrus w Europie, Aconcaguę w Ameryce Południowej, McKinley w Ameryce Północnej, Piramidę Carstensza w Australii i Oceanii, Masyw Vinsona na Antarktydzie oraz najwyższy szczyt Ziemi Mount Everest w Azji.

Działa charytatywnie, współpracuje z UNICEF-em oraz wspiera budowę szkół w Nepalu.

Góry nauczyły ją pokory, gdyż jak stwierdziła w rozmowie z przyszłymi absolwentami SP-10 „Nie ma rzeczy niemożliwych”. Najważniejsze to poznać siebie, umieć wziąć za siebie odpowiedzialność i być otwartym.

W podziękowaniu uczniowie wręczyli himalaistce portret „z koroną na głowie” autorem którego jest ósmoklasistka Joanna Trzebuchowska.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 10 
13.05.2019