przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

XII Przegląd Małych Form Teatralnych w języku niemieckim i angielskim

 

Po raz XII gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szczecińskich szkół podstawowych na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w języku angielskim i niemieckim. Do konkursu przystąpiło 11 zespołów ze Szczecina i okolic. Cieszymy się, że popularność naszej imprezy zatacza coraz szersze kręgi.

Występy oglądało jury, w którego skład weszły panie Irena Lewandowska, Irena Borysewicz i Izabela Rowińska. W ocenie prezentacji brano pod uwagę m.in. warsztat aktorski, sceniczną ekspresję, wymowę, scenografię i dowcip językowy.

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że pomysł stworzenia tego konkursu odpowiada na potrzeby wielu pasjonatów łączenia scenicznej ekspresji z nauką języków. Jury zgodnie stwierdziło, że poziom występów był tak wysoki, iż z trudem zdołano wybrać grupy zwycięskie. Sami opiekunowie grup teatralnych także podkreślali fakt, że poziom występów artystycznych z roku na rok jest coraz wyższy. Tym razem zwycięstwo przyznano grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 7 (j. niemiecki) i grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej Fale (j. angielski). Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników udział w naszym festiwalu był przyjemnością, a także pouczającym wydarzeniem, zarówno kulturalnym, jak i edukacyjnym.

Serdecznie zapraszamy germanistów i anglistów z pozostałych szczecińskich szkół, by wraz ze swoimi uczniami przyłączyli się do naszej imprezy, tym samym wzbogacając jej repertuar i różnorodność.

Marta Bielecka

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 51 
18.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie