przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

2 PZU Maraton Szczeciński - zgłoś szkołę do wolontariatu

Podejmij wyzwanie! – to hasło 2. PZU Maratonu Szczecińskiego, który odbędzie się w naszym mieście 26 czerwca 2016 roku.

Tego rodzaju wydarzenia nie da się zorganizować bez pomocy wolontariuszy – są potrzebni na przykład przy zabezpieczeniu biegu oraz przy punktach odżywiania.

W czasie liczącego aż 42 kilometry biegu maratońskiego wielkie znaczenie mają usytuowane na całej trasie punkty, gdzie uczestnicy biegu mogą się napić i posilić. W przypadku szczecińskiego biegu zaplanowano 14 punktów odżywczych, przy których maratończycy będą mogli liczyć na podanie wody, napojów izotonicznych czy bananów.

Zapraszamy szkoły (klasy, samorządy uczniowskie, szkolne kluby wolontariatu) do współpracy przy obsłudze punktów odżywczych - chcemy, aby każdy z tych punktów był obsługiwany przez przedstawicieli różnych grup. Zachęcamy do stworzenia własnej grupy i zgłoszenia się do nas.

Potrzebujemy grup 6, 10 albo 16 osobowych (w każdej jest potrzebna jedna osoba pełnoletnia, która będzie pełnić rolę lidera).

Wolontariusze powinni mieć ukończony 13 rok życia.

Rekrutacja wolontariuszy rozpoczęła się 10 maja i będzie trwać do momentu, gdy wszystkie 14 punktów odżywczych zostanie obsadzonych przez grupy wolontariuszy.

Dla zadań związanych z obsługą punktów odżywczych obowiązują zgłoszenia grupowe poprzez formularz umieszczony na stronie:

http://goo.gl/forms/nRJMoHo4t4

W przypadku obsługi punktów odżywczych organizatorzy planują ogłoszenie konkursu na najciekawszy, najbardziej wspierający biegaczy punkt odżywczy – zgłaszając się ze swoją grupą będzie można przystroić obsługiwany punkt i promować za pomocą różnych materiałów swoją grupę.

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez: wolontariat@pzumaratonszczecinski.pl lub bezpośrednio z koordynatorem wolontariatu podczas maratonu, Wojciechem Spychałą (tel.503 807 004).

Inne informacje dotyczące wolontariatu można znaleźć na stronie: http://pzumaratonszczecinski.pl/wolontariat

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
20.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie