przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Poczytajki: Szał na występie Ukeje

Za nami kolejna „Poczytajka” z gwiazdą. Tym razem Szkołę Podstawową nr 5 przy ulicy Królowej Jadwigi odwiedził wokalista Damian Ukeje. Najpierw przeczytał dzieciom fragment książki, a następnie wykonał utwór „Film” z najnowszej swojej płyty „Uzo”.

- Nie spodziewałem się takiego przywitania. Te dzieciaki dostarczyły mi niesamowitą dawkę energii, są fantastyczne – przyznał Damian Ukeje, który po przeczytaniu książki oraz występie rozdał wszystkim blisko 150 autografów.

Spotkanie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Królowej Jadwigi potrwało ponad godzinę. Wokalista zmierzył się z dwoma rozdziałami książki „Tajemnica gazety. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Po ich przeczytaniu został nagrodzony ogromną ilością braw oraz okrzyków od najmłodszych.

- Gdyby tak wszyscy krzyczeli na moich koncertach pod sceną… - podsumował roześmiany zwycięzca programu The Voice of Poland z 2011 roku.

Akcja „Poczytajki” jest pierwszą tego typu akcją w naszym mieście. Ma na celu zachęcić najmłodszych do czytania książek. Nauczyciele z SP5 co miesiąc zapraszają do swoich podopiecznych znane i lubiane osoby, które otrzymują zadanie: muszą przeczytać najmłodszym fragment książki. W ubiegłym miesiącu uczniów odwiedziła pisarka Joanna Rajch, wcześniej był prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 5 
24.01.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie