przejdź do głównej treści strony

Ogólnopolskie wyróżnienie dla nauczycielki ZS 2

Ogólnopolskie wyróżnienie dla nauczycielki ZS 2


Kapituła Nagrody Zielonego Feniksa przyznała Pani dr inż. Agnieszce Raduckiej wyróżnienie za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki". Uroczysta gala wręczenia statuetek i wyróżnień Zielonego Feniksa odbyła się w dniu 23 listopada 2017 roku w Opolu w ramach 3-dniowego IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. W trakcie festiwalu Pani Raducka wygłosiła wykład nt.: "Edukacja w ekoenergetyce - założenia i efekty".

Pani Agnieszka Raducka jest nauczycielem przedmiotów zawodowych z zakresu ochrony środowiska i energetyki odnawialnej w Technikum Kształtowania Środowiska (ZS 2 Szczecin Dąbie) i wspólnie z młodzieżą realizuje wiele inicjatyw. W ostatnim roku koordynowała akcją "BiblioBoXX Partnerstwa Odra" po stronie polskiej, a na jesieni uczestniczyła z młodzieżą w berlińskich warsztatach przekształcania niezużywanej budki telefonicznej w mobilną biblioteczkę zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W latach poprzednich dwukrotnie prowadziła projekt "Zielonej energii w szkołach", przygotowywała uczniów do konkursów ogólnopolskich: IX Krajowego Konkursu Energetycznego (I miejsce w 2017r.), I Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Postaw na Słońce" (I miejsce w 2015r.), Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej (7 miejsce w 2016r.). Zachęca młodzież do udziału w konferencjach tematycznych, wyjazdach studyjnych do zakładów pracy czy też organizuje szkolenia prowadzone przez firmy branżowe. Organizuje ona Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów gimnazjum, promując tym samym ekoenergetykę wśród młodszego społeczeństwa.

Nagroda Zielonego Feniksa to specjalne wyróżnienia osób, instytucji i firm zasłużonych dla rozwoju ekoenergetyki. W kategorii ekoenergetyka przyznano łącznie 9 wyróżnień i 3 statuetki Zielonego Feniksa. Wśród laureatów znaleźli się m.in. firma Infracorr sp. z o.o. z Gdańska oraz dr inż. Tadeusz Żurek. Natomiast gmina Przywidz odebrała specjalne wyróżnienie. Statuetka przypadła też Telewizji TVS (programy Ekomisja i Kalejdoskop Regionów). Galę poprowadził Pan Tomasz Zubilewicz, który wniósł moc słonecznej energii i wykazał się dużą znajomością energetyki odnawialnej.

Więcej informacji o Festiwalu Ekoenergetyki i gali wręczenia nagród Zielonego Feniksa znajduje się na stronie www.festiwal-ekoenergetyki.pl.

źródła zdjęć: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, A. Ślimak.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
29.11.2017
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją