Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Konkurs Matematyczny RACHMISTRZ VII LO

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny RACHMISTRZ VII LO dnia 24 października 2016 roku odbył się w naszej szkole już po raz dziesiąty (uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie 25 różnorodnych zadań rachunkowych bez pomocy kalkulatora). W tym roku o tytuł Największego i Najszybszego Rachmistrza VII LO rywalizowało 62 uczniów, w tym gimnazjaliści z dziesięciu różnych szkół Szczecina: GM 1, 2, 7, 10, 11, 18, 24, 27, 34 oraz GM w Przecławiu, jak również uczniowie reprezentujący VII LO.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: poprawność obliczeń (liczy się tylko uzyskana suma punktów) i czas wykonania zadań (wtedy co najmniej połowa z nich musi być poprawna). Oprócz tradycyjnych już samochodzików za najlepszą szybkość obliczeń, były również kalkulatory, książki, układanki przestrzenne i inne nagrody dla liczących najlepiej. Najlepsi otrzymali też „szóstki” z matematyki. W dniu 28. 11. 2016 gratulacje składali i upominki wręczali: pan dyrektor Bogdan Dziewulski wraz z panią Dorotą Jeziorską, organizatorem konkursu RACHMISTRZ VII LO.

Tytuł Największego Rachmistrza VII LO zdobył Patryk Jędrzejczak z Gimnazjum nr 24, który był szybszy o 27 minut od drugiego uczestnika, Michała Ziółkowskiego z Gimnazjum nr 1 - obaj chłopcy uzyskali ten sam, rekordowy wynik 84%. Miejsce trzecie wynikiem 78% zdobyła Paula Bekasz z Gimnazjum nr 10. Najszybszym Rachmistrzem VII LO okazał się Jakub Żegliński z Gimnazjum nr 34, który w czasie 34 minut pracy uzyskał wynik 63%, drugie i trzecie miejsce  w kategorii czas pracy zdobyli kolejni uczniowie Gimnazjum nr 34: Adam Tarała (34 min 30s i 63%)  i Patrycja Zmysłowska (35 minut i 61%).

Wśród uczniów VII LO najlepsi okazali się: Alexandra Chruściak z klasy 3c (72%), Dominik Kryński z kl. 3b (66%), Oliwia Citowicz z kl. 1c (59%), Natalia Hałupka z kl. 1a (56%), Michał Bienasz z 3a (53%), Maksymilian Szwabowski z 2a (53%), Szymon Hofman z 1b (50%) i Maciej Griese z 3a (50%). W kategorii szybkość pracy najlepsi to Szymon Hofman (38 min), Maciej Griese (54 min)
i Dominik Kryński (57 min).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i dzielne zmagania z rachunkami, zwycięzcom gratulujemy, a młodszych zapraszamy znów za rok. Dorota Jeziorska
 

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
29.11.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •