przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

60 lat SP 48

 


 

Nie czterdzieści, a 60 lat minęło i nie jak jeden dzień tylko jak kilkanaście tysięcy uczniowskich i nauczycielskich dni. Nasza szkoła 21 września obchodziła swoje urodziny, zaszczytne sześćdziesiąte. Święto to, to przede wszystkim święto wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy uczyli się, uczą, pracowali i pracują w naszej szkole. Obchody rozpoczęły się Mszą św. odprawioną przez Proboszcza Parafii p.w. Św. Krzyża, Ks. Prałata Piotra Kordulę, który pięknymi słowami dziękował za dotychczasową i prosił o przyszłą pomyślność i błogosławieństwo dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

O godzinie 10:30 rozpoczęła się gala w samej szkole. Na urodziny naszej Jubilatki, przybyło wielu znakomitych Gości. Pięknie udekorowana sala ze szczęścia pękała w szwach. Uroczystość prowadzili nasi nauczyciele, wspaniali prezenterzy, p. Beata Kłosowska i p. Krzysztof Perłowski.

Szanownych Gości, zgromadzonych nauczycieli przywitała grupa młodych Szczecinian (wśród nich nasi uczniowie), która od początku wprowadziła barwną atmosferę. Porcji wzruszeń dostarczył natomiast występ wspaniałych Zerówkowiczów pod kierownictwem p. Anety Fluks, którzy wyśpiewali piosenkę o naszej szkole. Po projekcji filmiku o szkole zrealizowanego przez naszego absolwenta p. Jarosława Syrka (Aeropix)we współpracy z p. Anną Rakowską, został odczytany przez p. Hannę Drygas, List ze słowami Pani Dyrektor Iwony Górskiej skierowany do Gości, a następnie miłe słowa skierowali do wszystkich Prezydent Miasta Szczecin, p. Piotr Krzystek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, p. Maciej Kopeć, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, p. Magdalena Zarębska – Kulesza, Przewodnicząca Komisji Edukacji, p. Renata Łażewska, oraz Przewodniczący Rady Rodziców, p. Piotr Piela. Po pięknych przemowach wszystko ruszyło jak wspaniała LOKOMOTYWA za sprawą uczniów z klasy 6c, we współpracy z uczniami z klasy 5a i 6a, którzy przedstawili szkolną adaptację wiersza J. Tuwima „Lokomtywa”, stworzoną przez p. Monikę Ogonowską-Kowalczyk i p. Helenę Czernikiewcz:


„Stoi na stacji
Szkoła prawdziwa
Skromna niewielka
W zieleń opływa
Pogodna oświaty kraina…”

Po części artystycznej, przyszedł czas na uhonorowanie „Statuetką 60-lecia” najdłużej pracujących pracowników naszej szkoły. Ta część obfitowała w największą ilość wzruszeń. Następnie Przewodniczący Rady Osiedla Pogodno, p. Marian Adamowicz odsłonił ufundowaną przez RO, tablicę pamiątkową. 


Na koniec występ z przytupem, czyli zaprezentowała się starsza grupa Szczecinian (wśród nich nasi absolwenci), jak zawsze pod kierownictwem p. Ewy Ott-Kamińskiej. I gdy wydawało się, że to koniec wzruszeń na scenę wkroczyli Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, składając gratulacje i życzenia naszej Pani Dyrektor i całemu Gronu Pedagogicznemu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. O godzinie 13 rozpoczął się festyn pełen gier, zabaw, występów, waty cukrowej, kiełbasek i lodów i ciast, które upiekli niezawodni Rodzice naszych uczniów…Rozegrany został także towarzyski mecz piłki nożnej- Absolwenci vs Obecni Uczniowie i Nauczyciele. Przez cały czas szkołą stała dla wszystkich otworem. Można było obejrzeć stare kroniki, wspomnieć stare czasy szkolnej ławki w „Sali Pamięci”, zrobić zdjęcie w szkolnym mundurku, a nade wszystko powspominać szkolne czasy. Każdy mógł uwiecznić swój pobyt w Księdze Pamiątkowej lub na Drzewku Pamięci.

Nasza Jubilatka nie mogła wymarzyć sobie lepszych urodzin.

Dziękujemy wszystkim Gościom, uczniom i nauczycielom za uświetnienie 60-lecia naszej szkoły.

Bo nasza:

„Szkoła pnie się coraz wyżej
Dla fantazji sobie gwiżdże
A ty podchwyć tę melodię
Jeśli masz ochotę
I pogwizduj razem z nią

Oho, szkoła pruje w przód
I historii tworzy czas…”

 Nasza szkoła

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
28.09.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja