przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wyjście do Urzędu Miasta

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy II d Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie wraz z p. M Łysakowską oraz p. Moniką Jacyną udali się do Urzędu Miasta w Szczecinie.
Gospodarzami tej niecodziennej lekcji samorządności byli radni Szczecina: p.Małgorzata Jacyna Witt, p.Wojciech Dorżynkiewicz oraz p.Michał Wilkocki.

Spotkanie odbyło się na sali sesyjnej Rady Miasta, gdzie uczniowie siedzieli na miejscach radnych i zadawali przez mikrofony pytania dotyczące samorządu i zarządzania miastem. Państwo radni opowiedzieli, czym zajmuje się rada miasta, jakie ma obowiązki, jak często odbywają się komisje i sesje. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób nasi gospodarze zainteresowali się polityką i jak wyglądała ich dotychczasowa kariera samorządowca.

Na zakończenie na konkretnym przykładzie przeprowadziliśmy dyskusję, a następnie głosowanie nad uchwałą w sprawie zamiany terenu zajmowanego przez przedsiębiorców na plac zabaw dla dzieci. Uczniowie w większości zagłosowali za przedsiębiorcami.

Spotkanie ze szczecińskimi radnymi polecamy innym szkołom.

Monika Jacyna

Autor:  Gimnazjum nr 18 
13.06.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie