przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

SP48 z nową salą gimnastyczną

Nowa sala gimnastyczna i pomieszczenia lekcyjne są już gotowe. Przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej zakończyła się budowa nowego budynku oświatowego.

Wkrótce uczniowie tej szkoły będą mogli korzystać z pomieszczeń w nowym budynku. Powstały przestronne i w pełni wyposażone sale lekcyjne. Na parterze znajdują się dwie sale do muzyki i plastyki z zapleczami. Na trzeciej kondygnacji znajdują się kolejne dwie sale, jedna do zajęć z przyrody i geografii, druga do zajęć z chemii i biologii. Obie te sale posiadają wspólne zaplecze. W nowym budynku znajduje się duża świetlica, toalety oraz winda. Inwestycja obejmowała również budowę nowej sali gimnastycznej z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów i magazynem,. Nowy budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt czeka na odbiory i przekazanie do użytkowania.

Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 48 obejmuje również remont starej sali gimnastycznej. Pracami objęte były izolacje ścian fundamentowych zewnętrznych, stolarka drzwiowa i okienna, ściany i sufit (nowe tynki, malowanie), cyklinowanie wraz z lakierowaniem parkietu i malowaniem linii boiska. W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa dachu i wymiana urządzeń sportowych i instalacji elektrycznej i oświetlenia. Remont starej sali ma się zakończyć w grudniu br.

Koszt inwestycji to ponad 11,2 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Exalo Drilling S. A.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
09.10.2019
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!