przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Gra terenowa Znam Szczeci -Dąbie - Podsumowanie

Dąbie - piękna dzielnica Szczecina

 

„Dąbie ma swoją historię jako osada, gród, miasto, a obecnie dzielnica Szczecina – mimo zawieruchy dziejów, wielu wojen, pożarów i zarazy trwa od X wieku n. e., a jego kolejni mieszkańcy, niezależnie od narodowości, po każdym pogromie podnoszą głowy i odbudowują oraz rozbudowują to miejsce”.

Urokliwe zakątki Dąbia odkrywali uczestnicy VI Gry Terenowej „Znam Szczecin – Dąbie”, zorganizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie 22 marca 2019 r.

Gra terenowa to konkurs wyjątkowy, bo wymagający od uczestników wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz wielu umiejętności, wyjątkowy, bo łączący wiedzę z zabawą. Jego uczestnicy, poruszając się wzdłuż wyznaczonej na mapie trasy, na punktach kontrolnych łamali sobie głowy nad zadaniami z zakresu historii, architektury oraz przyrody Dąbia. Rozszyfrowywali wiadomości, odkrywali tajemnice niezwykłych obiektów architektonicznych. Musieli wykazać się sprawnością w jeździe na hulajnogach oraz współpracą w zespole.
W szkole, po zmaganiach umysłowych i fizycznych, na wszystkich czekały pieczone kiełbaski.

Zwycięskie drużyny:

  • w kategorii gimnazjum,

Gimnazjum Nr 6 w Technikum Technologii Cyfrowych - I miejsce,
Gimnazjum Nr 35 w Szkole Podstawowej Nr 39 - II miejsce,

  • w kategorii szkoła podstawowa,

Szkoła Podstawowa Nr 28 – I miejsce,
Szkoła Podstawowa Nr 39 – II miejsce,
Szkoła Podstawowa Nr 47 – III miejsce,
otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wysiłek i zaangażowanie każdego ucznia zostały docenione i nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Radę Osiedla Dąbie oraz Kino Helios.

Jesteśmy przekonani, że nasza urokliwa dzielnica – Dąbie odkryła przed uczestnikami wiele swoich tajemnic, ale na pewno nie wszystkie. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych Szczecina na kolejne zmagania i atrakcje turystyczne w następnym roku szkolnym.


Organizatorzy
III Liceum Ogólnokształcące

 

Autor:  III Liceum Ogólnokształcące 
02.04.2019