przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje w Książnicy

W lipcu i sierpniu Książnica Pomorska czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

Nasza wakacyjna propozycja dla dzieci to Poczytanki, czyli wspólne czytanie książek w języku angielskim oraz rozmowa i zabawy związane z przeczytaną lekturą, Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw oraz zwiedzanie połączone ze świetną zabawą wystawy interaktywnej „O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa: ilustratorzy zachodniopomorscy”.

Od 5 lipca dorosłych zapraszamy na wystawę obrazów wykonanych metodą filcowania "Podszepty duszy" Anny Domaradzkiej, oglądanie wystawy poświęconej historii szczecińskiej Kaskady oraz w Galerii Jednego Obrazu plakatu Macieja Kurysa "Turn on Peace" (2022).

Szczegóły:

Poczytanki - przygoda z angielskim

Data: 05 lipca 2022, godz. 17:00
Miejsce: Sala nr 9

Biblioteka będzie gościć Joannę Okruch - Independent Usborne Partner oraz Alicję Kowalską ze szkoły językowej English with Love, które poprowadzą mini zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Czas spotkania z dziećmi (45 min) zostanie przeznaczony na czytanie książek w języku angielskim oraz rozmowę i zabawy związane z przeczytaną lekturą.

DIGITAL KIDS w wakacje

Od 4 lipca do 31 sierpnia zapraszamy dzieci i opiekunów we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-15:00 do Sali nr 9.

Digital Kids to mobilna sala zabaw z grami i zabawkami interaktywnymi. W jej ofercie znajdują się: konsole Nintendo Switch, roboty edukacyjne Photon, roboty Ozobot Bit, gry edukacyjne Scottie Go!, zestawy Lego Mindstorms oraz tablety wraz z szeroką ofertą gier i aplikacji.

O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa 

Data: 05 maja - 31 sierpnia 2022
Miejsce: Sala pod Piramidą

Wystawa poświęcona jest związanym ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim ilustratorom książek dla dzieci. Celem je twórców było zwrócenie uwagi na niedoceniane niekiedy piękno dzieł tworzonych przez ich autorów, ale i na to, jak sami twórcy, poprzez swoje ilustracje, obrazki, grafiki, malunki, przyczyniają się do kształtowania wyobraźni i wrażliwości estetycznej najmłodszych czytelników.

Wystawa jest interaktywna i zachęca odbiorcę do aktywnego uczestnictwa. Zapraszamy więc do zabawy: przy ścianie pełnej niesamowitych, pięknych i wspaniałych kotów albo drzewku ilustracji, przy budowaniu miasta, malowaniu i kolorowaniu, ozdabianiu drzwi kredowymi rysunkami czy magicznym domku i jego tajemniczym wnętrzu. Można też będzie wybrać się do świata bajek, zrobić fotkę przy książkowej ściance, zagrać na małym instrumencie uwalniając kolorowe nutki, a nawet pobawić się w teatr kukiełkowy.

Wystawa: Szczecińskie reminiscencje 1. Kaskada

Data: 4 lipca - 30 września 2022
Miejsce: hol przy Czytelni Pomorzoznawczej

W ramach nowego cyklu wystawowego "Szczecińskie reminiscencje", realizowanego przez Dział Regionalny Książnicy Pomorskiej, przypominamy historię szczecińskiej Kaskady – wielofunkcyjnego budynku u zbiegu alei Niepodległości i ulicy Obrońców Stalingradu.

Wystawa: Anna Domaradzka "Podszepty duszy"

Data: 5 lipca - 31 sierpnia 2022
Miejsce: Sala Kolumnowa, wernisaż 5.07, godz. 17

Artystka o wystawie i sobie:

„Moje obrazy wykonane są niecodzienną techniką, jaką jest układania włókien wełny czesankowej i ich spilśnianie. Filc to materiał ciekawy plastycznie i poddający się wyobraźni, która w moim przypadku kieruje się ku przyrodzie, kwiatom i abstrakcji. Moje pierwsze prace pokazałam w 2016 r. w „Artisans in the Palm House” w Liverpoolu, a w 2019 roku w ramach IV edycji Festiwalu Tkaniny odbyła się moja pierwsza indywidualna wystawa „Dusza otulona wełną”.

Autor:  Książnica Pomorska 
30.06.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023