przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

94 Urodziny Jeziora Szmaragdowego

Po raz kolejny zapraszamy Was na URODZINY!!! Urodziny Jeziora Szmaragdowego, któremu mija już 94 rok!!! A jak przystało na prawdziwą imprezę urodzinową szaleństwom nie będzie końca!!!

Podążymy mrocznymi tunelami, zdobędziemy Podziemną Wieżę, zajrzymy w mysią dziurę przekopiemy Polanę Widokową, a może nawet przepłyniemy Jezioro, a na pewno użyjemy naszych bystrych umysłów by spróbować odnaleźć strzeżony przez Skarbka skarbiec.

Zajrzymy pod listek, źdźbło trawy, a nawet żabie do gardła by się dowiedzieć jakich sześcionogich sąsiadów ma nasze Jezioro, a wszystko to w czasie warsztatów entomologicznych, prowadzonych przez naukowców z ZUTu…

A dla głodnych historycznej wiedzy, rąbka tajemnic Parku Leśnego Zdroje uchyli nam arcymistrz legendy Puszczy Bukowej i nie tylko – Legendziarz Mirosław Wacewicz, autor wielu baśni i legend, przewodnik po tych krainach w naszym województwie.

Jeszcze Wam mało?? To lecimy dalej – są na pewno wśród Was mistrzowie sprawnych rączek, którzy będą mogli w Kąciku Kreatywnym tworzyć laurki dla Jeziora Szmaragdowego, a także żaby, nietoperze, motyle i inne wielonogie stworzenia, które zamieszkują Jezioro Szmaragdowe i jego okolice.

Rozłożymy Wam leżaczki i rozpalimy grilla byście mogli spocząć w tych pięknych okolicznościach dając strawę swej duszy i brzuszkom (PROWIANT WŁASNY), poczęstujemy Was kawą i herbatą oraz uraczymy tematycznymi wystawami o podziemiach województwa zachodniopomorskiego.

Dla tych bardziej leniwych lub żądnych bliskich spotkań z egzotycznymi sześcionogimi stworzeniami zapraszamy do Sali Żywej, w której nigdy nie wiemy co czai się tuż za klamką lub na suficie…

ZAPRASZAMY!!!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (z wyjątkiem poszukiwania skarbu Jeziora), na część atrakcji obowiązują ZAPISY

 

PROGRAM: (na część zajęć OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!!!, szczegóły poniżej)

NIEDZIELA 14.07.2018
12:00 – 17:00 grill, leżaki, bawialnia, kącik kreatywny, Sala Żywa, wystawy, laurka dla Jeziora Szmaragdowego
11:00 – 12:00 „W poszukiwaniu skarbu Jeziora*” – poszukiwania skarbu Skarbka w podziemiach (I tura)
12:15 – 12:30 – Uroczysty poczęstunek Szmaragdowym Tortem
12:30 – 14:30 – „Szmaragdowy Wehikuł Czasu**” – spacer z M. Wacewiczem – Legendziarzem Zachodniopomorskim
12:30 – 13:30 „W poszukiwaniu skarbu Jeziora*” – poszukiwania skarbu Skarbka w podziemiach (II tura)
13:00 – 14:30 „Skaczące, latające i biegające życie Jeziora Szmaragdowego”** – warsztaty entomologiczne z wyjściem w teren
14:00 – 15:00 „W poszukiwaniu skarbu Jeziora*” – poszukiwania skarbu Skarbka w podziemiach (III tura)
15:30 – 16:30 „W poszukiwaniu skarbu Jeziora*” – poszukiwania skarbu Skarbka w podziemiach (IV tura)


ZAPISY:
telefonicznie 91 383 38 38 lub osobiście w biurze w godzinach 9:30 – 15:00
*„W poszukiwaniu skarbu Jeziora” – prosimy zgłaszać zespoły 3-5 osobowe, w grupie musi się znaleźć co najmniej jedna osoba pełnoletnia (wpisowe 20 pln za cały zespół; wpłaty można dokonywać osobiście w biurze SCEE lub przesyłając na konto podając imię i nr telefonu podawany przy zapisie na wydarzenie; potwierdzenie wpłaty prosimy przesyłać na citszmaragdowe@op.pl; brak potwierdzenia w ciągu 24 godzin spowoduje anulowanie rezerwacji)
** - obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny

KONTO:
Szczecińskie Stowarzyszenie Przygodowe „Za horyzont…”
ul. E. Orzeszkowej 6/9
71-564 Szczecin
ING BANK
38 1050 1559 1000 0090 3083 9345
TYTUŁ: imię osoby na którą jest rezerwacja + numer telefonu
 

Autor:  Szmaragdowe Zdroje 
11.07.2019