przejdź do głównej treści strony

Mobilne Legitymacje w SP Nr 8

Już od jakiegoś czasu szkoły mają możliwość wydawania swoim uczniom mLegitymacji, czyli mobilnych odpowiedników papierowych dokumentów. Legitymacja taka zainstalowana zostaje na telefonie ucznia za pośrednictwem dedykowanej elektronicznym dokumentom aplikacji ,,mObywatel". Dzięki mLegitymacji jej posiadacz może zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu, bez którego młodzież nie rusza się z domu. Nie można jej więc zapomnieć.

Niedawno do projektu weszła Szkoła Podstawowa nr 8 i wydała pierwsze dokumenty swoim uczniom. Legitymacje takie wydawane są przez szkoły nieodpłatnie. Do jej otrzymania wystarczy kilka danych ucznia i jego zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej.

Jako, że z dokumentu mają korzystać uczniowie, to w SP 8 oni sami będą wykonywać dużą część pracy w czasie lekcji informatyki. Podczas jednej lekcji wygenerują pliki z potrzebnymi danymi, by po tygodniu na kolejnej lekcji dokonać samodzielnej instalacji mLegitymacji we własnych telefonach. Przystąpienie do programu jest dobrowolne, zachęcamy jednak do tej nowości. Legitymacja w telefonie jest trwalsza i bezpieczniejsza od jej papierowej wersji. Nie można jej ukraść (aplikację w telefonie chroni hasło) a przy zagubieniu telefonu można błyskawicznie wygenerować nową, bez potrzeby wizyty w sekretariacie.

Zachęcamy inne szkoły do przystąpienia do projektu. Całość koordynuje OSE, a potrzebne informacje znaleźć można pod adresem: www.ose.gov.pl. Za pośrednictwem tej strony można również przystąpić do darmowego programu przyłączenia szybkiego Intenetu do szkoły. 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 8 
16.01.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej