Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Poznaj zakamarki magistratu

 

 

Urząd Miasta kolejny raz włącza się w organizację akcji Noc Muzeów. Już w najbliższą sobotę w godz. 19.00 - 23.00 można będzie zobaczyć m.in. gabinet prezydenta oraz podziemia magistratu.

Wycieczka obejmuję wizytę w gabinecie prezydenta miasta, zwiedzanie zabytkowej biblioteki oraz zejście do podziemnego schronu.

Na turystów w prezydenckim gabinecie będzie czekać jego gospodarz. W tym miejscu można będzie zobaczyć również wystawę dokumentów z 1945 r. „Początki polskiego Szczecina”. Ekspozycja została przygotowana specjalnie na tę okazję przez Archiwum Państwowe. Następnie zwiedzający udadzą się do sali bibliotecznej Urzędu Miasta, w której znajduje się bogaty księgozbiór poświęcony historii Szczecina. Zwiedzanie zakończy się zejściem do podziemnego schronu, w którym można będzie zobaczyć m.in. komorę filtrowentylacyjną.

Zwiedzanie będzie odbywać się w grupach 15-20 osobowych. Początek w sobotę 20 maja 2017 r. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów zainteresowanych poznaniem zakamarków magistratu przed główne wejście do Urzędu Miasta.

Jednocześnie informujemy, że odrębnie od godz. 19.00 co 45 minut będzie organizowana wycieczka „Śladem szczecińskich Gryfów” z przewodnikiem Szymonem Jeżem. Miejsce zbiórki: ul. Felczaka 9 (vis-à-vis Urzędu Skarbowego). Wycieczki będą obejmowały odwiedzenie miejsc wokół magistratu (bez wchodzenia do budynku).
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
18.05.2017