przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Poznaj zakamarki magistratu

 

 

Urząd Miasta kolejny raz włącza się w organizację akcji Noc Muzeów. Już w najbliższą sobotę w godz. 19.00 - 23.00 można będzie zobaczyć m.in. gabinet prezydenta oraz podziemia magistratu.

Wycieczka obejmuję wizytę w gabinecie prezydenta miasta, zwiedzanie zabytkowej biblioteki oraz zejście do podziemnego schronu.

Na turystów w prezydenckim gabinecie będzie czekać jego gospodarz. W tym miejscu można będzie zobaczyć również wystawę dokumentów z 1945 r. „Początki polskiego Szczecina”. Ekspozycja została przygotowana specjalnie na tę okazję przez Archiwum Państwowe. Następnie zwiedzający udadzą się do sali bibliotecznej Urzędu Miasta, w której znajduje się bogaty księgozbiór poświęcony historii Szczecina. Zwiedzanie zakończy się zejściem do podziemnego schronu, w którym można będzie zobaczyć m.in. komorę filtrowentylacyjną.

Zwiedzanie będzie odbywać się w grupach 15-20 osobowych. Początek w sobotę 20 maja 2017 r. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów zainteresowanych poznaniem zakamarków magistratu przed główne wejście do Urzędu Miasta.

Jednocześnie informujemy, że odrębnie od godz. 19.00 co 45 minut będzie organizowana wycieczka „Śladem szczecińskich Gryfów” z przewodnikiem Szymonem Jeżem. Miejsce zbiórki: ul. Felczaka 9 (vis-à-vis Urzędu Skarbowego). Wycieczki będą obejmowały odwiedzenie miejsc wokół magistratu (bez wchodzenia do budynku).
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
18.05.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie