przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z Dni Otwartych Gimnazjum Nr 11

Ze względu na duże zainteresowanie, w ciągu dwóch dni (środa i czwartek ), 06-07.04.2016 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie odbyły się Dni Otwarte Gimnazjum Nr 11. Na odwiedzających nas Gości czekało wiele atrakcji. Większość z nich, zgodnie z kierunkiem szkoły, związana była ze sportem. Ale nie tylko…

Przyszli kandydaci mogli obejrzeć stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli, m.in.: warsztaty sztuki, koła języka angielskiego i niemieckiego, biologicznego, fizycznego czy chemicznego. Można było także posłuchać prób zespołu wokalnego. Nasi Goście mogli zapoznać się z bazą szkoły i uczestniczyć w pokazowych zajęciach z matematyki, informatyki czy języków obcych- angielskiego i niemieckiego, z wykorzystaniem tablic multimedialnych. 

Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez uczniów i trenerów naszej szkoły prezentujące kierunki proponowane przez nasze gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017: gimnastyka sportowa, lekkoatletyka, kolarstwo, tenis stołowy, szermierka, wioślarstwo, piłka ręczna dziewcząt i chłopców. Każdy uczeń mógł oczywiście spróbować swoich sił w wybranej dyscyplinie a wszelkich informacji udzielali trenerzy i ich podopieczni. W programie nie zabrakło również spotkania z Mistrzami Sportu: Różą Datą-Ptak (mistrzynią Polski w wioślarstwie, uczestniczką IO w 1976 r., obecnie trenerem szermierki), Małgorzatą Wojtyrą (wielokrotną mistrzynią Polski w kolarstwie torowym, mistrzynią Europy i uczestniczką IO w Londynie 2012 r.), Damianem Zielińskim (wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w kolarstwie, uczestnikiem IO w Atenach i Londynie oraz zwycięzcą Pucharu Świata 2015/2016) oraz Markiem Kolbowiczem (wielokrotnym mistrzem świata w wioślarstwie, mistrzem olimpijskim z IO w Pekinie 2008r.)

Nieodłącznym elementem naszych Dni Otwartych jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez udział w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym. Wygrani, poza świetną zabawą, otrzymali Puchar Dyrektora ZSS ora wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Szkoły. Zwycięzcy puchary otrzymywali z rąk Konrada Wasilewskiego – czterokrotnego mistrza świata w wioślarstwie, mistrza olimpijskiego z IO w Pekinie 2008 r.
Dziękujemy Państwu, Dyrektorom szkół podstawowych i Opiekunom grup za odwiedzenie naszej szkoły wraz z młodzieżą: SP 1, SP 5, SP 10, SP 14, SP 16, SP 20, SP 33, SP 41, SP 46, SP 51 , SP 53, SP 54, SP 55, SP 56, SP 61, SP 63. Gratulujemy wszystkim zdobywcom Pucharów Dyrektora ZSS: SP 10, SP 51, SP 53, SP 54, SP 55 oraz SP 56.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia we wrześniu 2016 roku!
 

Autor:  Zespół Szkół Sportowych 
13.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie