przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Dzień Otwarty w SP Nr 44

1 lutego, w ramach Dnia Otwartego, SP nr 44 w Szczecinie miała zaszczyt i przyjemność gościć Rodziców, Dzieci oraz Każdego, Kto zechciał zobaczyć ją podczas pracy. Zwiedzaniu placówki towarzyszyło wiele atrakcji.

Po powitaniu Pani Dyrektor Julii Rusieckiej został wyświetlony film z wyjątkową obsadą, bo występowali w nim uczniowie i pracownicy szkoły. Potem goście zostali zaproszeni na niezwykłą ucztę artystyczną – pokaz taneczny i degustację aromatycznej kawy DOLLA.

Najmłodsi wyruszyli z „Kartami Pokładowymi”, ich zadaniem było odnalezienie wyznaczonych miejsc i wykonanie przygotowanych tam zadań. Wykonywali m.in.: doświadczenia chemiczne i fizyczne, oglądali preparaty pod mikroskopami, wznosili konstrukcje z klocków, pokonywali tory przeszkód, prezentowali swoje umiejętności w tenisie stołowym
i „piłkarzykach”, grali na dzwonkach muzycznych, próbowali sił w Scrabble, popisywali się pamięcią grając w „memory”, wytrwałością - układając puzzle. Mogli zrelaksować się biorąc udział w rodzinnych warsztatach plastycznych. Uczyli się przygotowywania pysznych deserów pod okiem samego Mistrza – Marcina Błańskiego - zwycięzcy programu „Bake Off - Ale ciacho!”(naszego absolwenta). Spotkali się z liderem zespołu „Tragarze” Przemkiem Kazanieckim (naszym absolwentem) oraz Piotrem Pelo - producentem i klawiszowcem zespołu. Uczestniczyli w warsztatach programowania robotów firmy NORDWEKO. Poznali drużynę harcerską i dali wciągnąć się do zabawy. Nadmiar energii wyładowywali w meczu piłki nożnej (dzieci kontra dorośli). A potem regenerowali siły spożywając pyszną grochówkę.

Na koniec odbyło się losowanie nagród wśród dzieci, którym udało się zdobyć komplet pieczątek na „Kartach Pokładowych”. To był bardzo udany, obfitujący we wrażenia dzień!


Dorota Kula
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 44 
10.02.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej