przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Europejska Noc Muzeów w INKU

ciało-pryzmat
INKU Szczeciński Inkubator Kultury i Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie zapraszają na wystawę „ciało-pryzmat” w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 2016.
W tym roku Noc Muzeów w Szczecinie odbędzie się 21 maja. To coroczne święto przyciąga do szczecińskich galerii, muzeów czy miejsc kulturalnych tysiące gości. Podczas tegorocznej edycji przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników zwiedzania wiele atrakcji.
Wystawa „ciało-pryzmat” prezentuje wybrane prace kilku studentek Grafiki i Architektury Wnętrz rozwijających swoje umiejętności w I Pracowni Malarstwa i rysunku pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Wasyłyk i mgr Natalii Szostak na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace ukazują rys pracowni skoncentrowanej na konstrukcji formy i świetle. Głównymi tematami przedstawionych realizacji są kształt ludzkiego ciała i struktura koloru. Ta podstawowa treść podporządkowana jest budowie iluzji przestrzeni, która wynika z analitycznego i syntetycznego myślenia poprzez studium natury.

Podczas wystawy swoje prace zaprezentują: Katarzyna Dobrowolska, Maria Heś, Sonia Łojko-Domosud, Zuzanna Jeda i Maria Zwolińska. Otwarcie wystawy nastąpi 21 maja o godz. 16:00 i towarzyszyć jej będą dodatkowe akcje, do których współtworzenia zaproszeni są wszyscy szczecinianie.

W godzinach od 16:30 do 22:00 każdy ze zwiedzających będzie miał okazję stworzyć malarsko-rysunkowe prace, które zostaną zaprezentowane na finisażu wystawy, który odbędzie się 3 czerwca 2016 o godz. 18:00. Natomiast w INKUbatorowej wieży i w kameralnym kinie INKU będą wyświetlane multimedialne prezentacje rysunkowych prac studentek. Kolejną atrakcją tego wieczoru będzie możliwość zobaczenia artystek podczas pracy twórczej na żywo.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach ENM 2016 jest bezpłatny.
Program w załączniku.

Autor:  Szczeciński Inkubator Kultury 
17.05.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie