przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Kodować każdy może

Kolejna edycja Ogólnopolskiego konkursu "Kodować każdy może" za nami...to już 5 lat odkąd nasza szkoła- Szkoła Podstawowa nr 48 i. kawalerów Orderu Uśmiechu, promuje ideę programowania, a od 4 lat na całą Polskę (pierwsza edycja konkursu była wojewódzka).

To wspaniałe, że konkurs wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i przyjeżdżają do nas uczniowie z całej Polski. Już nie raz mówiliśmy, że jest to święto Kodowania i w tym roku również hucznie je obchodziliśmy. Jak co roku z radością przywitała wszystkich uczestników, ich rodziców, opiekunów i "Przyjaciół" konkursu jego organizatorka Anna Rakowska, by po chwili równie serdeczne słowa skierował do zgromadzonych Gospodarz miejsca, w którym co roku odbywa się finał- Dziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego dr hab. inż. Jerzy Pejaś.

Po tych słowach Dyrektor naszej szkoły- p. Iwona Górska wypowiedziała znamienne słowa: IV Ogólnopolski konkurs "Kodować każdy może" uważam za otwarty. I zaczęło się. Uczestnicy kolejno wyczytywani przechodzili do sal, w których czekało na nich scratchowe wyzwanie. W czasie, gdy trwały zmagania z zadaniami opiekunowie i zaproszeni Goście mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi oferowanymi przez Firmę Mentor.

Gdy skończył się czas zadań indywidualnych, kolejno powracali do nas finaliści. Po krótkim oddechu, przed naszymi uczestnikami stanęło kolejne wyzwanie, tym razem zespołowe. w drodze losowania zostały stworzone 3- osobowe drużyny, których zadaniem było w ciągu 10 minut stworzyć projekt na podany temat. Uczniowie klas 2-3 mieli przestawić jak najciekawiej zimę, uczniowie klas 4-5, wiosnę, a klas 6-7 lato. Wspaniale było obserwować wspólną pracę naszych finalistów.

Cała widownia miała taką możliwość, ponieważ Pracownicy Wydziału zadbali by każdy miał taką możliwość, stosując specjalne technologiczne rozwiązanie. Do oceny ich projektów tym razem posłużyły słodycze. Każdy z widowni mógł oddać swojego cukierka, głosując tym samym na najlepszy według niego projekt. Było wesoło i słodko.

Po rozgrywkach zespołowych finaliści mieli przerwę na posilenie się, a Komisja miała czas na sprawdzenie prac.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali werdyktu i po pewnym czasie ta chwila nastała. Mamy zaszczyt ogłosić, że Laureatami w Finale IV Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może" zostali:

w kategorii klas 2-3:
Tomasz Kuczko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej PRIMUS w Szczecinie zajmując I miejsce
Leon Wysocki ze Szkoły Podstawowej "Słoneczna" w Szczecinie zajmując II miejsce 
Amelia Lenkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie zajmując III miejsce.

w kategorii klas 4-5
Ingnacy Kus ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie zajmując I miejsce
Anna Czurak ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie zajmując II miejsce
Antonina Brzezińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie zajmując III miejsce

w kategorii klas 6-7
Mikołaj Wadowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim zajmując I miejsce
Aleksandra Konarska ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Szczecinie zajmując II miejsce
Stanisław Gauza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim naszym Finalistom i wyłonionym w Finale - Laureatom.

Gdy wszyscy poznali już wyniki, nastał czas nagradzania pięknej pracy i programistycznych talentów. Jak zawsze zadbaliśmy by nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy finalista otrzymał pakiet konkursowy, każdy zwycięski zespół otrzymał pakiet zwycięzcy w Konkurencji Zespołowej, a LAUREACI zasłużone nagrody. Wśród nagród znalazły się: roboty Codey Rocky, Ozoboty, tablety, smartbandy, głośniki bezprzewodowe, drukarki, gry planszowe, pendrivy.

Te wspaniałe nagrody to zasługa naszych darczyńców: Gminy Miasta Szczecin, Technoparku Pomerania, Firmy Mentor, Firmy Magnetic Point, Firmy NCDC oraz naszej szkolnej Radzie Rodziców. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i każdy uśmiech szczęśliwego uczestnika finału IV Ogólnopolskiego konkursu "Kodować każdy może".

Dziękujemy Dziekanowi Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Pracownikom Naukowym: Pani Anecie Bera, p. Annie Barcz, p. Sławomirowi Wernikowskiemu, p. Krzysztofowi Małeckiemu, p. Dariuszowi Sychelowi za nieocenioną pomoc merytoryczną i organizacyjną konkursu.

Dziękujemy również nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w realizację Finału: p. Monice Chudzik - Babińskiej, p. Ewie Bis, p. Hannie Drygas, p. Dorocie Dybińskiej, p. Anicie Jaworskiej, p. Katarzynie Kupińskiej, p. Alicji Skryckiej. 

Dziękujemy opiekunom naszych Finalistów, za zaangażowanie i przygotowanie ich do konkursu.

Po godzinach pełnych emocji nastał czas pożegnania. Pani Dyrektor Iwona Górska pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu i ogłosiła jego zakończenie. Wszyscy rozentuzjazmowani udali się do swoich domów. Naszym zdaniem lepiej tego dnia nie można było zaprogramować :).  

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
06.03.2019