przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Przedszkolaki na wesoło

 

„Przedszkolaki na wesoło” w pierwszym dniu wiosny
„Kids auf lustig”

 

Dnia 21.03.2019 r. odbyło się spotkanie dzieci z Przedszkoli: Nr 67 „Stokrotka” i Nr 64 „Rusałka” ze Szczecina oraz „Haus der fröhlichen Jahreszeiten Kindertagesstätte” i „Kinderhaus Regenbogen” z Pasewalku w ramach projektu „Przedszkolaki na wesoło”, którego beneficjentem jest Dyrektor PP – 67 Pani Jolanta Włodarek. Projekt został dofinansowany z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pomerania INTERREG VA oraz budżetu państwa.

Przedszkolaki wraz z opiekunami udały się do Urzędu Miasta, gdzie przywitał ich Prezydent Szczecina Pan Piotr Krzystek na wystawie prac plastycznych pt. „Nasze piękne pogranicze” wykonanych przez dzieci uczestniczące w projekcie i prezentowanej w galerii prezydenckiej.

Kolejnym punktem projektu były zabawy plenerowe na Jasnych Błoniach pod Pomnikiem „Czynu Polaków” oraz zwiedzanie wystawy pt. „Wiosna na wsi” w Muzeum Narodowym przy ul. Staromłyńskiej.

Następnie dzieci pojechały do przedszkoli na obiad. Po posiłku miały okazję na bliższe relacje biorąc udział w warsztatach plastycznych i zabawach swobodnych. W PP – 67 miały one miejsce w ogrodzie przedszkolnym, gdzie przedszkolaki malowały wiosnę. Rozegrano również mecz piłki nożnej na boisku „Gryfuś”.

Polsko-niemieckie spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i interesujących przeżyć, dało uczestnikom możliwość wspólnego działania i doświadczania.

To czego nie mogły przekazać werbalnie zastąpiła gestykulacja i mimika.

 

Opracowała:
Beata Niemyjska – nauczyciel w PP – 67

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
01.04.2019