przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Pomoc dzieciom z Kenii


 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w akcji ADOPCJA UCZNIA. Dzieci w Kenii często są pozbawione możliwości nauki, a tym samym rozwoju talentów. Celem projektu ADOPCJA UCZNIA jest stworzenie możliwości dla rozwoju i edukacji dzieci oraz młodzieży w środowisku, w którym posługują siostry misjonarki.

Roczny koszt nauki w szkole podstawowej to 100 $. Nauka na tym etapie trwa 8 lat. W szkole średniej koszt wzrasta, gdyż edukacja odbywa się zwykle w szkołach z internatem, a więc poza nauką należy też opłacić mieszkanie i wyżywienie. I tak, zależnie od profilu szkoły średniej, opłata wynosi ok 730 $ za jeden rok. Kształcenie w szkole średniej trwa 4 lata. Dzięki ofiarności życzliwych osób udało się już wykształcić wiele kenijskich dzieci. Okazuje się, że odrobina dobrej woli i nawet niewielka ofiara mogą sprawić, że zasadniczo odmieni się los człowieka. Zainteresowanych tą formą informujemy, że przedstawiciele MSU i DSU będą odwiedzali uczniów w czasie lekcji, wystarczy wrzucić „grosik” do specjalnie przygotowanych puszek…..

Dodatkowe informacje o projekcie ADOPCJA UCZNIA:

  • Każdy darczyńca otrzymuje informacje o dziecku, na kształcenie którego przeznaczone zostaną pieniądze, a także o jego szkolnych osiągnięciach.
  • Dzięki pomocy naszych Sióstr misjonarek możliwym jest też prowadzenie korespondencji z darczyńcami – dzieci zazwyczaj piszą listy okolicznościowe.
  • Nowy rok szkolny w Kenii rozpoczyna się w styczniu. Dzięki ofiarom przekazywanym w miesiącach poprzedzających początek roku szkolnego stwarza się możliwość podjęcia nauki bez opóźnień i odpowiedniego przygotowania dziecka i jego rodziny do tego ważnego wydarzenia, jakim jest pójście do szkoły.


Można towarzyszyć jednemu dziecku od przedszkola przez szkołę podstawową, a nawet średnią, jeżeli dziecko jest zdolne.

A oto z dumą prezentujemy fotografie naszych zaadoptowanych uczniów z Kenii. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wsparcie.

Jackline Kagugi dziew., kl. IV i Bonface Munene Mutembei, chł., kl.I.

 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
11.01.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie