przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zatoka Wolontariuszy z SP 56

Zorganizowaliśmy pomoc dla uczniów  ze Szkoły Podstawowej w Dobrej. W wyniku pożaru rodzina straciła całe mienie.

Dnia 08.11.br. została zorganizowana w naszej szkole akcja wolontaryjna, której celem było zebranie środków finansowych dla poszkodowanej w pożarze rodziny z Dobrej. Zatoka Wolontariuszy koordynowała całodzienne kiermasze słodkości, które odbywały się podczas przerw oraz popołudniową kwestę.

Kupowane bardzo chętnie przez uczniów słodkości szybko wypełniały pieniędzmi puszki, szkatułki i skarbonki. Wypieki, najczęściej domowe ciasta i babeczki, rozchodziły się błyskawicznie, a ponieważ zaangażowała się w akcję cała społeczność uczniowska, do końca dnia nie zabrakło ani kupujących, ani sprzedających, a co najważniejsze również słodkich produktów.

Tego samego dnia po południu odbywały się w naszej szkole wywiadówki. Wolontariusze pod opieką swoich wychowawców kwestowali również wśród rodziców. Okazało się, że bardzo hojnie wrzucali oni pieniądze do pudełek. Często były to duże kwoty.
Każda grupa kwestujących uczniów informowała rodziców o celu zbiorki i była zaopatrzona w pudełka z informacją o akcji. Wchodząc do sal podczas wywiadówek, odczytywali zebranym rodzicom pełną informację o prowadzonej tego dnia akcji wolontaryjne na rzecz poszkodowanej rodziny z Dobrej.

Zebrana kwota to 5692 złote.

Pieniądze zostały przekazane
dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Dobrej
dnia 23.11.2018.

W oficjalnym przekazaniu środków finansowych na rzecz poszkodowanej rodziny uczestniczyli nasi uczniowie z Zatoki Wolontariuszy SP 56.

Serdecznie dziękujemy
wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom
za udział w akcji i gest serdeczności okazany ludziom w potrzebie.

Opiekunowie Zatoki Wolontariuszy: M. Marszał, M. Żelazek, D. Motyl

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
28.11.2018