przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Miejski Konkurs Plastyczny "Wybieram wolność"

 

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest upamiętnienie jubileuszu 30-lecia pierwszych wolnych wyborów. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, domów kultury i innych placówek oświatowych Miasta Szczecin.

Termin dostarczania lub nadsyłania prac do Organizatora: 17.05.2019 r. (decyduje data dostarczenia prac do placówki).

Zachęcamy dzieci i młodzież, by ten jubileusz upamiętniły pędzlem i kredką. Zadajcie sobie podstawowe pytanie: Czym dla mnie jest WOLNOŚĆ? Jak ją rozumiem i czuję?
Co umieścicie na obrazie przez siebie wykonanym – Dom? Szkołę? A może radosną zabawę w gronie rówieśniczym, przecież beztroskie spędzanie czasu wolnego możliwe jest tylko w kraju WOLNYM. A może WOLNOŚCIĄ jest także Wasz codzienny wysiłek i możliwość uczenia się w dobrej szkole, na europejskim poziomie, by nie odstawać poziomem od kolegów w innych krajach? A może WOLNOŚCIĄ jest możliwość podróżowanie bez granic, zwiedzania świata? WOLNOŚĆ to także, potrzeba dbania o naturalne środowisko. O to, co nas otacza…

Zobacz ile masz możliwości interpretacji tematu „Wybieram WOLNOŚĆ”. I to właśnie jest WOLNOŚĆ – to Ty wybierasz, Ty podejmujesz decyzję, Ty malujesz, rysujesz wszystko to, co w duszy gra….

Powodzenia!


Szczegóły w regulaminie
 

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
05.04.2019