przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sukces uczniów LO 2 StetiMUN 2018

 

Z przyjemnością informujemy, że konferencja StetiMUN 2018, której organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie, została najlepszą małą konferencją MUN na Świecie wg portalu MyMUN.

MyMUN to platforma, na której rejestruje się konferencje MUN, z całego świata. Po konferencji Delegaci mogą ocenić daną konferencję i na tej podstawie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach:
- Mała Konferencja < 150 Delegatów, Średnia 151-599 Delegatów, Duża > 600 Delegatów.

Nagrody za 2018

  1. Najlepsza Duża Konferencja: Harvard World Model United Nations (WorldMUN) 2018, Panama City, Panama
  2. Najlepsza Średnia Konferencja: Copernicus Model United Nations (CoMUN) 2018, Warsaw, Poland
  3. Najlepsza Mała Konferencja: Szczecin Model United Nations (StetiMUN) 2018, Stettin, Poland

https://mymun.com/blog/best-conference-awards-2018

Organizatorom gratulujemy!!!

Konferencje MUN (Model United Nations) to symulacje obrad największej i najważniejszej organizacji Świata jaką jest Organizacja Narodów Zjednoczonych. Stąd też, spotkanie, które organizują uczniowie II LO należą do bardzo prestiżowych. Młodzież z różnych krajów wciela się w role delegatów reprezentujących interesy poszczególnych państw należących do ONZ. Delegaci, podczas kilkudniowego zjazdu pracują nad rozwiązywaniem palących problemów świata w różnych interesujących komisjach np. Radzie Bezpieczeństwa, Komisji Praw Człowieka, Komisji Ekonomiczno – Społecznej, UNESCO, Komisji Przeciwdziałania Terroryzmowi czy Komisji ds. Przestrzeni Kosmicznej. Językiem oficjalnym konferencji jest język angielski. Trzydniowe debaty w komisjach mają doprowadzić do osiągnięcia konsensusu w postaci rezolucji, które następnie są rozpatrywane na Zgromadzeniu Ogólnym StetiMUN.
 

Autor:  II Liceum Ogólnokształcące 
13.03.2019