przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nauczyciele ZS 2 dokształcali się u pracodawcy!

Firma LM Wind Power, mieszcząca się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w dniu 13 stycznia zorganizowała specjalne warsztaty dla nauczycieli przedmiotów zawodowych z Technikum Kształtowania Środowiska (Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie).

Pan Jakub Reginia zarówno od teoretycznej jak i praktycznej strony zapoznał uczestników z technologią wytwarzania łopat do siłowni wiatrowych. Nauczyciele mieli doskonałą okazję do poszerzenia i uzupełnienia wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania odpowiednich łopat, które poprzez obrót - napędzają wał. Przekazywana na wale energia mechaniczna w generatorze przetworzona zostaje na prąd elektryczny. Wiedza zdobyta zostanie przekazana uczniom technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

LM Wind Power jest światowym liderem w zakresie budowy i dostawy łopat do turbin wiatrowych. Główna siedziba firmy LM Wind Power znajduje się w duńskim mieście Kolding, a filia koordynująca globalną działalność utworzona została w Amsterdamie. Przedsiębiorstwo posiada zakłady produkcyjne w Azji, Ameryce Północnej i Europie (Holandia, Kanada, USA, Hiszpania, Polska, Dania, Indie i Chiny). LM Wind Power stawia na innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i dostarczania wirników turbin wiatrowych. Swoje działania opiera na najnowszych, przyjaznych środowisku technologiach. Oddział firmy w Goleniowskim Parku Przemysłowym buduje kolejną halę i będzie zatrudniać nowych pracowników. Nasi absolwenci z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będą mogli starać się tam o pracę.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
27.01.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie