przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Misja dzieci - Szczecin bez śmieci

„MISJA DZIECI –SZCZECIN BEZ ŚMIECI” –WRACAMY !!!

Po przerwie spowodowanej COVID- 19 zapraszamy do udziału w cieszącej się popularnością akcji pn. „ MISJA DZIECI – SZCZECIN BEZ ŚMIECI”.

Tym razem zapraszamy do nowej odsłony. Mamy nadzieję, że okres jesienny tego roku związany z ogólnopolskimi akcjami sprzątania ziemi będzie wspaniałą motywacją do porządkowania Miasta z pomocą placówek oświatowych.

Jesienne porządki planujemy rozpocząć od 11 października, według następującego schematu działania

  • Akcję sprzątania będziemy prowadzić dwa razy dziennie przy udziale maksymalnie dwóch klas ( optymalnie jedna grupa) – max 50 uczestników w dniach: 11, 12, 13, 18, 19 października.
  • My zapewniamy kamizelki ochronne, worki, rękawiczki i odbiór worków z odpadami przez właściwą firmę.
  • Nauczycieli, wychowawców – koordynatorów akcji z ramienia placówek oświatowych prosimy o wybranie terenu do uporządkowania, który tego wymaga i jest w pobliżu przedszkola/ szkoły. Na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę i zweryfikować teren ponownie na dzień przed umówionym terminem. Jest to bardzo istotne, ponieważ ustalamy z firmą, miejsce odbioru odpadów, jak również ze względu na cel akcji i kwestię bezpieczeństwa uczestników– po stronie szkoły jest zapewnienie odpowiedniej liczby opiekunów.
  • Prosimy, aby przed każdym wyjściem przygotować dzieci do udziału pod kątem zasad bezpieczeństwa w terenie.
  • Każdemu spotkaniu będzie towarzyszył animator, który za pomocą zabawy i teatrzyku kamishibai pozwoli na zdobycie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu.
  • W części praktycznej uczestnicy akcji wraz z animatorem i opiekunami podczas wspólnego spaceru będą zbierać odpady z wyznaczonych wcześniej miejsc.
  • Na zakończenie, dzieci otrzymają drobne upominki za zaangażowanie i włożony wysiłek.


Warunkiem uczestnictwa jest:

Zgłoszenie chęci udziału przez nauczycieli, wychowawców z placówek oświatowych do koordynatora akcji– Wydział Gospodarki Komunalnej Miasta Szczecin – Marta Jochymek-Kasperska tel. 914351200, mjochymek@um.szczecin.pl (ustalenie terminu, godziny, ilości uczniów biorących udział danego dnia w sprzątaniu, zaproponowanie miejsca do uporządkowania).
 

Autor:  Wydział Gospodarki Komunalnej 
02.10.2023