przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

UKS Błękitna z medalami w Polsce i Niemczech!

 

 

Szczecińskie gimnastyczki artystyczne z UKS Błękitna zaliczyły weekend pełen zwycięstw i medali. W Ogólnopolskich Zawodach juniorek grupy B w gimnastyce artystycznej, które odbyły się 29 września 2018 r. w Łomiankach Kornelia Lewandowska zdobyła złoty medal, a Julia Zbierska uplasowała się na wysokiej, 4 pozycji. W tym samym czasie w Łomiankach rozegrana została również III edycja Pucharu Polski juniorek w gimnastyce artystycznej. W tych mocno obsadzonych zawodach reprezentantka UKS Błękitnej Marika Błaszkiewicz zajęła 30 lokatę w wieloboju. Wszystkie zawodniczki są podopiecznymi trener Olgi Kawickaja - Góreckiej.

Z kolei w 11. Międzynarodowym Turnieju Rudolf Lion Cup w niemieckim Hof, który odbywał się w dniu 29 września 2018 r. reprezentantki Błękitnej przywiozły mnóstwo medali i pucharów. W roczniku 2008 grupa A Nadia Adamowicz zdobyła złoto, a Michalina Kwiatkowska srebro. W roczniku 2007 grupa A Zuzanna Reginia również sięgnęła po srebrny medal, a Hana Inagaki uplasowała się na 4 pozycji. W roczniku 2007 grupa B Weronika Korczyńska zdobyła 8 miejsce, a Maja Orlewicz 9. Zawodniczki są prowadzone przez trenerki Magdalenę Kulbacką i Olgę Kawickaja – Górecką.

Przed gimnastyczkami z UKS Błękitna stoją w październiku kolejne wyzwania na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek, które odbędą się w Policach oraz Mistrzostwach Polski w Układach Zbiorowych, rozgrywanych w Dziwnowie.
 

Autor:  UKS Błękitna 
05.10.2018