przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Recykling to ważna sprawa, ale i zabawa

Uczniowie Gimnazjum nr 21 w Szczecinie przy wsparciu Klubu Sportowego „Lwy Morskie” oraz Szczecińskiej Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walk „Orkan” 28 października zorganizowali festyn sportowo - integracyjny dla przedszkolaków pod hasłem „Recykling to ważna sprawa, ale i zabawa”. Szczecińskie przedszkola zaproszone do udziału w przedsięwzięciu, to Publiczne Przedszkole nr 64 „Rusałka” oraz Niepubliczne Przedszkole Sportowo – Językowe „Zielony Miś”.

Charakter integracyjny imprezy stworzył okazję do wspólnego spędzenia czasu. Poprzez pokazy sportowe dla najmłodszych, gry i zabawy propagowano pozytywne zachowania społeczne. A pod opieką starszych koleżanek i kolegów przedszkolaki chętnie brały udział w zawodach sportowych i rozwijały swoją ekologiczną wiedzę.


Spotkanie przyczyniło się do promowania postaw proekologicznych i rozwijania troski o jakość życia na Ziemi. Jak wiadomo recykling to jeden z najbardziej proekologicznych sposobów postępowania z odpadami. Polega on na zapobieganiu powstawania odpadów oraz na ich ponownym wykorzystaniu, dlatego też do przeprowadzenia wszystkich konkurencji sportowych wykorzystano materiały z tzw. „odzysku”. Podkreślano znaczenie recyklingu w życiu codziennym i rozbudzano u najmłodszych świadomą troskę o środowisko naturalne.

Wynik sportowy tego spotkania zszedł na drugi plan. Nie zawsze przecież liczy się zwycięstwo, czasami ważniejsze jest samo uczestnictwo, włożony wysiłek i satysfakcja z udziału w zdrowej rywalizacji. Ale jak wiadomo waleczność dzieci w tym wieku jest godna podziwu i naśladowania. Co najważniejsze, jest nieskończona… nauczycieli również…

Impreza tak niecodzienna dostarczyła gościom i gospodarzom mnóstwo radości, niezapomnianych przeżyć, czego wyrazem były uśmiechnięte od ucha do ucha buzie rozbawionych przedszkolaków oraz wzruszenie w oczach gimnazjalistów i dorosłych.

Nagrody, medale, puchary również miały wpływ na zadowolenie naszych uczestników. Po zmaganiach sportowych zaproszono dzieci na poczęstunek i ciepłymi słowami pożegnano Małych – Wielkich Bohaterów spotkania.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i wolontariuszom.

 


Beata Jasinska

Autor:  Gimnazjum Nr 21 
15.11.2016