przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

XV Bieg Dąbski i Ekofestyn w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie-Dąbiu

 


 

Już po raz piętnasty w Szczecinie – Dąbiu wystartował Dąbski Bieg Uliczny. Oprócz rywalizacji sportowych na terenie Zespołu Szkół nr 2, przy niebywale sprzyjającej aurze, odbywał się coroczny Ekofestyn połączony z targami szkół prawobrzeża.

Impreza włączyła się w 70 rocznicę przyłączenia Dąbia do Szczecina oraz obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W rywalizacji sportowej wzięło udział blisko 350 zawodników z 20 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy ulicami Dąbia zmagali się na dystansie 1000 i 1500 metrów.

Z kolei w ramach Ekofestynu uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi kierunkami kształcenia prezentującymi zawody: technik analizy chemicznej, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik turystyki. Nie obyło się więc bez kontrolowanych wybuchów, sterowania samochodami na baterie słoneczne, czy pieczenia chleba.

W ramach festynu na terenie ZS2 pojawiły się również stoiska Wojska Polskiego, Wojskowej Komendy Uzupełnień z formacją dronów oraz jednostki straży pożarnej prezentującej użycie podręcznych środków gaśniczych. Bezpieczeństwa zaś dzieci i młodzieży pilnował konny oddział policyjny, cieszący się dużym zainteresowaniem.

Nawet przedszkolaki mogły świetnie się bawić, biorąc udział w konkursach, tańcząc i śpiewając oraz zmagając się w biegu przedszkolaka.

Dąbski Bieg Uliczny w połączeniu z Ekofestynem zorganizowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 oraz Fundacji Talent Promocja Postęp.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
29.05.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja