przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Gimnastyczki artystyczne z UKS Błękitna wypoczywają i szlifują formę


 

Zawodniczki UKS Błękitna Szczecin przebywają obecnie na obozie sportowym w Mrzeżynie, na którym wypoczywają i zbierają energię do kolejnego roku sportowych wyzwań. W trakcie dwutygodniowego obozu gimnastyczki, dzięki wsparciu z Urzędu Miasta Szczecin w ramach środków przeznaczonych na wakacyjny wypoczynek, korzystają z nadmorskich atrakcji, żeglują po Bałtyku, wdrażają zdrowe nawyki żywieniowe i codziennie aktywnie spędzają czas na grach i zabawach. Zawodniczki nie zapominają również o treningach, w trakcie których pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej przygotowują się do zbliżającego się sezonu startowego.

Już we wrześniu 2017 r. gimnastyczki ze Szczecina wystartują aż w 4 zawodach i turniejach. W dniach 8-10 września 6 reprezentantek Klubu wystartuje w Międzynarodowym Turnieju Wieliczka Cup. 15-17 września aż 10 zawodniczek pojedzie do Gdyni, gdzie zawalczą w Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych.

W dniach 23-24 września trzy gimnastyczki artystyczne z UKS Błękitna zmierzą się w kolejnej edycji jednych z najważniejszych zawodów – Pucharze Polski seniorek i juniorek. Małgorzata Romaniuk (seniorka) oraz Barbara Nowicka i Małgorzata Roszatycka (juniorki) mają ogromne szanse zawalczyć o zdobycie medali i wysokich wyników w Pucharze.
W dniach 30 września – 1 października aż 12 zawodniczek z kategorii młodziczek zmierzy się z zawodniczkami z makroregionu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Gdyni. Najlepsze zawodniczki otrzymają nominację do startów w Małej Olimpiadzie w gimnastyce artystycznej.
 

Autor:  UKS Błękitna 
25.08.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie