Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów

 

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI SAMOCHODÓW

TAMIYA EKO RC GOLENIÓW 2016


Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w I Mistrzostwach Polski Modeli Samochodów EKO RC - zorganizowanych przez DC Edukacja z Gdańska - w Goleniowie. Zwycięzca Mistrzostw Krajowych dostał przepustkę do udziału w zawodach międzynarodowych we Francji. Impreza trwała dwa dni - piątek i sobota (18-19 marca 2016 roku). W zawodach uczestniczyło 16 czteroosobowych drużyn wraz z opiekunem. Obok naszej ekipy rywalizowały również cztery inne reprezentacje ze Szczecina - z Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Łączności, Zespołu Szkół Budowlanych i Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

W pierwszym dniu każda z drużyn miała możliwość wykonania 60-minutowego treningu na torze, na którym miały się odbywać zawody. Po próbnych jazdach - zgodnie z regulaminem zawodów - odbyły się kwalifikacje w celu ustalenia kolejności startu w drugim dniu. Nad przebiegiem zmagań czuwali pracownicy techniczni oraz czteroosobowy zespół jury. W drugim dniu zawodów każdy z pojazdów przeszedł kontrolę techniczną dopuszczającą do rywalizacji. Aby zająć pierwsze miejsce i wygrać bilet na zawody do Francji, drużyna w ciągu trzech godzin musiała utrzymać swój samochód na torze w sprawności i wykonać jak największą liczbę okrążeń, które były odnotowywane elektronicznie każdorazowo po przekroczeniu linii startowej.

Zarówno zawodnicy, jak i opiekunowie wspierali się nawzajem, tworząc miłą atmosferę rywalizacji i współpracy. O sukcesie ważyły szczegóły związane nie tylko z techniką prowadzenia pojazdów sterowanych po torze, ale przede wszystkim utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym oraz sprawnym uzupełnianiu zużywanej energii. Energia pochodziła z akumulatorów elektrycznych ładowanych prądem oraz zbiorników wypełnionych wodorem.

Byliśmy jednym z nielicznych zespołów, w składzie którego były dwie dziewczęta. Powiedzenie „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” w naszym przypadku się sprawdziło. Zawodniczki w niejednej sytuacji były lepsze od chłopców.
Młodzież nasza bardzo dobrze wywiązała się z powierzonego zadania – reprezentując naszą szkołę w tych zawodach - łącząc przyjemne z pożytecznym. ostatecznie zajęliśmy 12 miejsce, wyprzedzając zespoły, w których w codziennej nauce uczniowie mają do czynienia z elektroniką.

Atmosfera i świetnie zorganizowane zawody to zasługa sponsorów:
Horizon Fuel Cell Europe, Moravia Steel, Powiat Goleniowski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie, ATA Sp. z o.o. i DC Edukacja Sp. z o.o.


Zapraszamy do galerii zdjęć
 

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
05.04.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •