przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Noc Biologów 2019

 

 

Już po raz 8 Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2019.

Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali na ten dzień szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych o różnorodnej tematyce związanej m.in. ze światem roślin czy immunologią, biochemią, biologią komórki, genetyką. 11 stycznia 2019 ponownie, otworzymy przed pasjonatami biologii drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Ponowimy cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy i warsztaty: bioimpedancja elektryczna, zajęcia laboratoryjne podczas których będzie można wykonać analizę składu ciała – tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie. Zainteresowani będą mogli wyizolować i zobaczyć (!) własne DNA. Opowiemy jak, za pomocą zapachów, komunikują się ze sobą zwierzęta; jakie sztuczki stosują kwiaty, by zwabić owady zapylające. Podpowiemy również, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach oraz jakie rośliny zgromadzić w domu, by żyło się nam lepiej. Odpowiemy na pytania: czy bakterie są naszym wrogiem, czy sprzymierzeńcem? Dlaczego śmiech odchudza i leczy? Te i wiele innych atrakcji czekają już 11 stycznia 2019 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego! Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina i okolic.
 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – szczegółowe informacje w programie.

 

Koordynator wydziałowy: dr hab. Robert Czerniawski, prof. US; Katedra Zoologii Ogólnej WB, tel. 91 444 1624/1622

Lista załączników:

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
03.01.2019