przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Międzyszkolny Konkurs POLIGLOTAK


Szkoła Podstawowa TAK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji

MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO ORAZ NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO POLIGLOTAK

 

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz British Council.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 5,6 oraz 7 uczęszczających do szkół podstawowych  w Szczecinie.

Głównym celem Konkursu jest wykorzystanie języków obcych w praktyce, propagowanie wiedzy oraz zainteresowanie uczniów krajami angielskiego i niemieckiego obszarów językowych. Poprzez zapoznanie z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu historii, geografii i kultury tych krajów oraz z życiem codziennym ich mieszkańców pragniemy zachęcić uczniów do aktywnej pracy nad poszerzaniem kompetencji językowych. Celem konkursu jest również zwrócenie uwagi uczniów na elementy kulturoznawcze pojawiające się zarówno w podręcznikach, źródłach internetowych, jak i czasopismach dla uczących się języków obcych i zachęcenie ich do samodzielnego korzystania z takich źródeł.

Konkurs umożliwia uczniom prezentację nie tylko swoich wiadomości (test wiedzy – etap międzyszkolny), lecz również umiejętności wypowiadania się w językach obcych (wystawienie krótkiego skeczu w języku obcym), a także stanowi wspaniałą okazję do wspólnej zabawy (wspólne śpiewanie piosenek). Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim i niemieckim, uczniowie będą mogli porozumiewać się tylko w językach obcych.

Konkurs odbędzie się 23 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej TAK przy ul. Broniewskiego 14a i będzie składał się z trzech części:
teleturnieju, w czasie którego drużyny będą odpowiadały na pytania prowadzących, prezentacji piosenki przedstawienia wykonanego przez każdą drużynę.
Szczegóły zostały zamieszczone w Regulaminie Konkursu. Zgłoszenie do konkursu sześcioosobowej drużyny szkoła przesyła organizatorowi w terminie do 31. października 2018r.

W załączeniu przesyłamy regulamin i zakres materiału. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy: dyrekcjaszkoly@szkolatak.pl, d.szczygiel@szkolatak.pl lub telefoniczny 698 852 692.
 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Organizatorzy

Lista załączników:

Autor:  Szkoła Podstawowa "TAK" 
03.10.2018