przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 11

Piątek 21 października 2016 r. był ważnym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie. Tego dnia nasza placówka świętowała swoje 70-lecie.

Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. Po mszy w murach „dostojnej Jubilatki” przy ul. Emilii Plater odbyła się okolicznościowa akademia. Poprzedziły ją długie i pracowite przygotowania wielu osób. Na korytarzach szkolnych wyeksponowano szkolne kroniki i archiwalne zdjęcia, pamiętające lata dawno minione. Nie zabrakło też tego, czym dziś żyje szkoła – prezentacji naszych osiągnięć, najpiękniejszych prac uczniów, dyplomów, tego wszystkiego, co jest powodem naszej dumy.

Urodziny szkoły swoją obecnością zaszczycili: pan Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty wraz z pracownikami, pani Stefania Biernat – przewodnicząca Komisji ds. Edukacji Rady Miasta Szczecin wraz z radnymi, pani Małgorzata Łabuń – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty wraz z pracownikami, Jego Ekscelencja ks. bp Henryk Wejman – biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, profesor Waldemar Tarczyński – dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, pan Kazimierz Biela – Prezes Honorowy Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, pan Henryk Szelągiewicz – przewodniczący Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo, przedstawiciele związków zawodowych, policji, straży miejskiej, przyjaciele szkoły, dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz szkół i przedszkoli współpracujących z Zespołem Szkół nr 16, wreszcie byli i obecni pracownicy naszej szkoły, byłe panie wicedyrektor, Wanda Bździuch i Teresa Kustra, oraz rodzice i nasi uczniowie.

W oficjalnej części uroczystości, oprócz okolicznościowych przemówień, gratulacji i życzeń znalazł się moment uhonorowania osób szczególnie związanych z naszą społecznością szkolną tytułem i statuetką Przyjaciela Szkoły.

Sporą niespodzianką dla przybyłych gości okazał się jubileuszowy program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W lekkiej, kabaretowej formie, przeplatanej piosenkami, tańcami i recytacjami ukazaliśmy 70-letnią historię i dokonania „Jedenastki” – w pigułce i na wesoło. To, że mamy wybitnych absolwentów, jak chociażby panie Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska, wiadomo nie od dziś. Uzdolnionymi uczniami chwalimy się przy każdej nadarzającej się okazji. Jednak talent sceniczny „ciała pedagogicznego” objawił się w tak pełnej krasie po raz pierwszy. Miesiące przygotowań nagrodzone zostały szerokimi uśmiechami publiczności, a nieraz chwilami wzruszenia. Staraliśmy się pokazać atuty naszej Jubilatki, która – mimo emerytalnego wieku – pozostaje wciąż młoda duchem, pełna energii, zapału, i coraz piękniejsza.

Niebanalny pomysł spektaklu na święto szkoły zawdzięczamy Pani Agnieszce Kowalskiej-Raszce, polonistce z Tarnowa, której nisko się kłaniamy i raz jeszcze serdecznie dziękujemy za użyczenie scenariusza swojego autorstwa oraz zgodę na jego wykorzystanie. Dzięki przychylności Autorki dane nam było doświadczyć udziału w niecodziennej przygodzie, w nietypowych dla nas rolach.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżywania jubileuszu naszej szkoły oraz przybyłym gościom z całego serca dziękujemy.


Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 16

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 11 
08.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie