przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z Dni Otwartych w SP 74

 


 

Dnia 7 marca b.r. w popołudniowych godzinach w Szkole Podstawowej nr 74 odbył się Dzień Otwarty, podczas którego miały miejsce różne ciekawe, niekonwencjonalne zajęcia i pokazy dla najmłodszych, którzy w przyszłym roku szkolnym staną się przedszkolakami lub pierwszoklasistami. Rodzice i dzieci z zainteresowaniem brali udział w zajęciach
w specjalnie przygotowanych strefach, m.in. w strefie gier logicznych dla Malucha, strefie teatralnej, artystycznej, strefie młodego matematyka i przedszkolaka, strefie montesoriańskiej czy w strefie z ciekawą książką.

Szkoła przy Bukowej Puszczy mocno wspiera uczenie się przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i językowych. Z tego powodu dla jej przyszłych adeptów oraz wszystkich innych odwiedzjących Gości zaprezentowano eksperymenty naukowe z wybuchami wulkanów i cieczą nienewtonowską w Centrum Nauk Ścisłych. W tym wyjątkowym miejscu można było również na żywo zobaczyć podgląd Ziemi z satelity i podpatrzeć, jak astronauta myje zęby w stacji na orbicie Ziemi. W salach przyrodniczych odbyły się zajęcia z obserwacji mikroskopowych a nieopodal plazmowymi kulami przyciągał świat fizyki.

Na kolejnych piętrach szkoły działo się jeszcze więcej. Dzieci z klas szóstych pokazali działalność koła dziennikarskiego, teatralnego i fotograficznego, koła młodego historyka oraz zapraszały do strefy gier i zagadek językowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa turystyczno-krajoznawcza, gdzie gimnazjaliści prezentowali działalność Najaktywniejszego Koła Turystycznego na Prawobrzeżu.

Na sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne i taneczne talenty. Szkolny zespół taneczny Rytmix pokazał przepiękne układy taneczne, zagrał zespół gitarowy dzieci młodszych, a rokowy pazur pokazał zespół rockowy z gitarami elektrycznymi i głośną perkusją. Ogromną atrakcją okazał się pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu starszych uczniów z klas z rozszerzonym językiem angielskim.

Dzieci, które uwielbiają sport, mogły zobaczyć ogromną halę sportową i spróbować swych sił w różnego typu grach i zabawach ruchowych.

Po wielu różnorodnych przygodach szkolnych rodzice i dzieci chętnie zaglądali do świetlicy szkolnej, gdzie w sposób kreatywny mogli spędzić wolny czas.

W trakcie tego intensywnego czasu odwiedzin Szkoły do dyspozycji rodziców pozostawali pedagodzy szkolni, logopeda, pedagodzy wspomagający, którzy zainteresowanym rodzicom udzielali konsultacji i rozwiewali wszelkie wątpliwości, odpowiadając na wszelkie pytania.

Na koniec tego aktywnego popołudnia odbyło się spotkanie rodziców z Dyrektor Szkoły mgr Małgorzatą Łabuń, która zaprezentowała działalność i ofertę szkoły, a także przedstawiła Rodzicom zasady rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 74 przy ul. Seledynowej.


Tekst: Anna Rzemieniecka,
Zdjęcia: Emilia Borkowska, Kinga Fabisiak, Alicja Suszczyńska, Anna Rzemieniecka

 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 74 
14.03.2019