przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty „Jesień na sportowo” w CEO

Jesień to czas, kiedy w naszej szkole organizujemy warsztaty „Jesień na sportowo”. Przychodzą do nas przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek - „Krasnala Hałabały” i „Plastusiowa” ze Szczecina.

W tym roku to już IV edycja tej imprezy. Na początku spotkania, po przywitaniu przez Panią Dyrektor i organizatorki, dzieci zostały podzielone na mniejsze grupy. Z pomocą starszych koleżanek i kolegów z klasy 2 TK i pod czujnym okiem opiekunów, przedszkolaki rywalizowały ze sobą w slalomie gigancie, grały w papierowe śnieżki, aktywnie spędzały czas na zabawach ruchowych. Rozpoznawały też owoce i warzywa. Mierzyły się również z zagadkami i zgadywankami, dotyczącymi jesieni, kwiatów oraz zwierząt, kolorowały malowanki oraz tworzyły drzewo z liści. Gdy wszystkie przygotowane konkurencje zostały przeprowadzone - uczennica wprowadziła naszych małych gości w krainę bajek.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty i pamiątkowe dyplomy za zmagania, wysiłek i udział w warsztatach. Dzieci zaniosły też do przedszkoli pokolorowane malowanki. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w naszej szkole, bowiem już wiosną 2019 roku planujemy organizację kolejnej II edycji „Wiosny na sportowo”.
 

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
29.11.2018