przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

"Rekreacja - droga po zdrowie" - projekt uczennic z II i IX LO

Siedzący tryb życia, długie godziny spędzane przed ekranami i brak czasu na cokolwiek to dosyć powszechny problem XXI wieku, z którym mierzy się chyba każdy z nas. Stąd pomysł, aby stawić czoła temu wyzwaniu i stworzyć projekt społeczny, który pokaże jakie korzyści wnosi do naszego życia sport i jak wiele może mieć do zaoferowania okolica, w której mieszkamy.

Rekreacja - droga po zdrowie to projekt realizowany przez grupę uczennic II i IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie w ramach olimpiady " Zwolnieni z Teorii" , mający na celu popularyzowanie szeroko pojętej rekreacji, sportu oraz zdrowego stylu życia ( szczególnie w Szczecinie).

W ramach swojej działalności uczennice zrealizowały liczne akcje takie jak: zajęcia sportowe, warsztaty w szkołach podstawowych, edukowanie odbiorców w social mediach oraz wywiady ze znanymi Szczecinianami. Jedną z nich były zajęcia jogi poprowadzone przez Joannę Staszewską z Yoga Academy w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.

Nie zabrakło również czegoś dla nieco młodszych beneficjentów. 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 39 w Załomiu odbyły się prelekcje zatytułowane "Po co mam ćwiczyć?" dla uczniów klas 4-6, podczas których zespół projektu powiedział min. o poczuciu szczęścia płynącym ze sportu.

Zapraszamy również do wysłuchania przeprowadzonych w ramach projektu wywiadów - z Moniką Pyrek - lekkoatletką i działaczką społeczną oraz Bartoszem Wilniewiczem - finalistą VII edycji programu "You Can Dance", profesjonalnym tancerzem i performerem. Nagrania można znaleźć na mediach społecznościowych - YouTube oraz Facebooku pod nazwą: "Rekreacja - droga po zdrowie".

Tam znajduje się też mnóstwo inspiracji na spędzenie czasu w Szczecinie, zobaczycie zupełnie znajome, ale też dość nowe i nieodkryte zakamarki miasta, o których być może jeszcze nie słyszeliście. Wszystko to, aby pokazać bogactwo miasta (zarówno przyrodnicze jak i kulturowe).

Ponadto 5 kwietnia odbyły się także profesjonalne zajęcia taneczne z Bartoszem Wilniewiczem w High Definition Dance Studio.

Głównym założeniem projektu jest pokazanie Szczecina jako miejsca przyjaznego do rekreacji i spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Akcja ma również na celu popularyzowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku szczególnie wśród nastolatków.

Ruszajmy razem po zdrowie ! 

Autor:  II Liceum Ogólnokształcące 
18.04.2024