przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Drużyna z ZSEE Wicemistrzami

Drużyna z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektonicznych w Szczecinie – WICEMISTRZAMI Polski w VI edycji Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie rozgrywanych w formule debat oksfordzkich. 

W czerwcu 2021 r. drużyna z ZSEE prowadzona przez Waldemara Potkańskiego wygrała eliminacje wojewódzkie TDH IPN w Szczecinie. Finały zaplanowano na wrzesień i tak 13 IX br. rozegrano cześć wstępną w trybie on-line, a 20 IX w formule stacjonarnej w gmachu Sejmu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Osiem najlepszych drużyn w kraju podjęło rywalizację w wylosowanych parach.

W ¼ spierali się z zespołem z I LO z Rzeszowa wokół tezy: ,,Polacy pod okupacja niemiecką byli bardziej narażeni na represje i śmierć niż pod okupacja sowiecką w latach 1939-1941”.

W ½ - półfinale pokonali zespół z I LO z Gdańska dowodząc bardzo trudnej tezy, iż: ,,Bez udziału Kościoła katolickiego w Polsce nie narodziłaby się zorganizowana opozycja wobec komunizmu”.

I w końcu zameldowali się w finale, rywalizując z zespołem z II LO z Poznania, broniąc tezy: ,,Popularyzacja historii Polski poprzez kulturę masową szkodzi prawdzie historycznej”.

Ostatecznie po zaciętym boju ulegli zespołowi z Poznania, werdyktem sędziów – ze wskazaniem 5:2.

Dokonali tego członkowie Klubu Dyskusyjnego przy ZSEE – w składzie: Aleksander Młyński (z kl. 3Tf), Mikołaj Michno (z kl. 2Tp), Barnim Szycko (tegoroczny maturzysta z kl. 4Tm), Mikołaj Domaradzki (z kl. 3Pf) i rez. Paweł Woroniec (z kl. 3Pe).
 

Autor:  Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych 
24.09.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021