przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„Dni portu w szkole” w IX LO

6 grudnia 2022 r. przedstawiciele Redakcji szkolnej gazety „IX Wrota”, na zaproszenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, który jest organizatorem „Dni portu w szkole”, wzięli udział w uroczystości przyjęcia do służby nowej jednostki w Porcie Szczecin.

Jest to projekt edukacyjny mający na celu propagowanie wiedzy na temat działalności Portu oraz wspieranie edukacji ekologicznej i medialnej w szkołach. W ramach umowy podpisanej w październiku 2022 roku szkoła otrzymała za realizację projektu 5000 złotych.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili wiceminister infrastruktury, Pan Grzegorz Witkowski i wojewoda zachodniopomorski, Pan Zbigniew Bogucki. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w niecodziennej ceremonii podniesienia bandery oraz chrztu statku „Strażak-28”, a także możność zwiedzenia jednostki, której uruchomienie znacząco wspomoże bezpieczeństwo na polskich wodach morskich i usprawni pracę portów w Szczecinie, Policach i Świnoujściu. Inwestycja została zrealizowana z dopływem poważnych środków z Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dziękujemy za gościnę i możność bliższego zapoznania się z nowym Partnerem szkoły w ramach realizacji wspólnego projektu.

Tekst: Romuald Kuźmitowicz, koordynator projektu w IX LO w Szczecinie

Zdjęcia: Maja Fechner 1B, Antonina Górka 2C, Olga Kaczor 3F – redaktorki „IX Wrót” 

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
08.12.2022