przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Plastyczno-Techniczny "EKO TORBA"

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży szkół podstawowych i średnich oraz dorosłych, których pasją jest rękodzieło, tworzą sami lub uczestniczą w dodatkowych warsztatach, zajęciach artystycznych w domach kultury, ogniskach i ośrodkach pracy twórczej na terenie naszego kraju.

Przedmiotem konkursu jest samodzielne zaprojektowanie i wykonanie wielorazowej torby ekologicznej z tkaniny lub dzianiny (najlepiej recyklingowej w zgodzie z ideą zero waste) oraz nadanie jej indywidualnego, artystycznego charakteru (mogłaby to być grafika lub malarstwo na tkaninie lub też elementy tkaniny artystycznej, czy patchworku).

Celem konkursu jest promowanie twórczości, kreatywności i dobroczynności – przekazanie prac konkursowych na licytację i przekazanie zebranych środków na rzecz UNICEF.

Nadsyłanie prac do 5 maja 2021r.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 41 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie,

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Miasta Szczecin, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Stanisław Wziątek oraz Akademia Sztuki w Szczecinie. Patronat medialny objął nad naszym konkursem Głos Szczeciński oraz GS24.pl

Organizacje wspierające: Remondis Szczecin, Grupa TOM, eko-deco.com, wycinanka.pl, AllBag – sklep online

Szerszy opis planowanych działań:

W roku szkolnym 2020/2021 postanowiliśmy wraz z uczniami włączyć się w działania projektowe pod hasłem „TO(działa)MY!” w ramach Klubu Szkół UNICEF i zrealizować w szkole projekt edukacyjno - społeczny. Założeniem Akcji jest zaktywizowanie młodzieży i zachęcenie do podjęcia społecznych wyzwań, aby pokazać, jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa i jakie pożyteczne efekty może przynieść.

Uczniowie zdecydowali się podjąć działania w obszarze „Ekologia i ochrona środowiska” łącząc te zagadnienia z edukacją oraz kulturą i zorganizować konkurs ekologiczny o zasięgu ogólnopolskim pn.: „EKO TORBA”.

Finał konkursu planujemy dopiero na późną wiosnę, zważywszy na dynamiczną sytuację w kraju mógłby to być 5 czerwca 2021r. - „ Światowy Dzień Ochrony Środowiska”.

Wszystkie prace konkursowe planujemy sprzedać (na zorganizowanym w szkole kiermaszu lub aukcji, może internetowej), a zebrane w ten sposób środki w całości przekazać jako darowiznę na rzecz UNICEF.

Termin realizacji projektu: Początek (luty 2021) - koniec (maj/czerwiec 2021)

Materiały dotyczące Konkursu – Plakat i Regulamin oraz logotypy partnerów są już publikowane na stronie organizatora i portalach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie oraz na stronach:

Koordynator projektu:
Anna Litwinowicz, tel. 694 004 022,
e-mail: alitwinowicz75@gmail.com
lub  konkurs.ekotorba.sp41zoi@gmail.com

Lista załączników:

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 41 
25.02.2021
Przekaż 1% szczecińskim organizacjom