przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

10-lecie klas mundurowych oraz pasowanie uczniów VII LO

Uroczystość 10-lecia utworzenia klas mundurowych oraz pasowanie uczniów klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

20 października 2023 w auli Wydziału elektrycznego Uniwersytetu Technologicznego odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego połączona z dziesięcioleciem powstania w naszej szkole pierwszej klasy mundurowej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Szczecina, służb mundurowych współpracujących z liceum, absolwenci naszej szkoły oraz rodzice. Swą obecnością zaszczycił nas m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, Pani Lidia Rogaś Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, Komendant Miejski insp. Piotr Makuch Komendant Miejski Policji w Szczecinie.

Uczniowie z czterech klas mundurowych: bezpieczeństwo publiczne, klasa policyjna, strażacko-ratownicza oraz wojskowa pasowani zostali przez przedstawicieli służb. Ceremonia ślubowania była bardzo podniosła, a słowa Roty wypowiedziane zostały przez uczniów z pełną powagą i doniosłością. Uczniowie klas niemundurowych również ślubowali na sztandar szkoły, że będą sumiennie wywiązywać się z obowiązków i wykazywać się honorem i szacunkiem do drugiego człowieka.

Kolejną częścią uroczystości była prezentacja dokonań szkoły przez ostatnie 10-lecie, którą przedstawił zaproszonym gościom Dyrektor VII LO Bogdan Dziewulski.

Zdjęcia, na których widnieli nasi uczniowie podczas wielu szkoleń, wydarzeń i wycieczek, dowodzą jak wiele działo się do tej pory w naszym liceum.

Całość uroczystości dopełnił występ artystyczny przygotowany przez naszych uczniów oraz panią pedagog Alinę Roguską. 

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
26.10.2023