przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Seminarium "Żywność - Żywienie - Profilaktyka"

W dniach 08-09 października 2021r. w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, który jest jednocześnie siedzibą Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyło się seminarium ,,ŻYWNOŚĆ- ŻYWIENIE- PROFILAKTYKA”.

Na nasze zaproszenie bardzo szybko odpowiedziało 40 nauczycieli ze szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących z całej Polski. W murach szkoły gościliśmy nauczycieli między innymi z Nowego Targu, Dębicy, Rzeszowa, Warszawy, Wałbrzycha, Poznania, Koszalina, Piły i innych miast i miasteczek naszego kraju.

Celem głównym spotkania było przybliżenie tematyki wiodącej XXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, czyli zagadnień związanych z żywieniem w profilaktyce chorób układu krążenia. Wykłady i warsztaty prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, nauczycielki z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie i Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinie. Ożywione dyskusje po każdym panelu potwierdziły ogromne zainteresowanie uczestników prezentowaną tematyką.

Mamy nadzieję, że udział w seminarium pozwoli nauczycielom jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do tegorocznej olimpiady, której etap centralny odbędzie się w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie w dniach 17-19 marca 2022r.

Smaczne posiłki dla wszystkich uczestników i gości seminarium przygotowali nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy CKZ nr 2. Pyszne ciasta i ciasteczka zapewniła cukiernia szkolna.

W zgodnej opinii uczestników dwudniowe seminarium było bardzo udane zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. W ankiecie ewaluacyjnej przeprowadzonej po zakończeniu seminarium wskazano na słuszność prowadzenia spotkań doskonalących dla nauczycieli w takiej formie jak zorganizował Komitet Główny Olimpiady.

Wzmocnieni sukcesem jaki odnieśliśmy organizując nasze pierwsze seminarium zobowiązaliśmy się, że w przyszłym roku szkolnym przygotujemy podobne spotkanie dla większej liczby uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania seminarium.

A. Grzegrzółka
 

Lista załączników:

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
13.10.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021