przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Spacerek na uniwerek!

Serdecznie zapraszamy kadrę dydaktyczną i młodzież szkół średnich na spotkanie ze studentami, nauczycielami i władzami szczecińskich uczelni – w tym z przedstawicielami Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w sobotę 1 października 2022 r. w godz. 14.00-17.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

„Spacerek na uniwerek” w barwnej i wesołej atmosferze zainauguruje nowy Rok Akademicki 2022/23. Wydarzeniu patronuje i weźmie w nim udział Prezydent Szczecina Pan Piotr Krzystek.

Czekamy na młodzież, mieszkańców Szczecina i gości z regionu na Jasnych Błoniach w godz. 14.00-17.00!

Nieco wcześniej – studenci, nauczyciele i władze uczelni na czele z Rektorami, Prorektorami, Dziekanami i Prodziekanami, przejdą ulicami miasta. Szczecińska społeczność akademicka ruszy z pl. Solidarności o godz. 13.30 i przejdzie przez pl. Żołnierza Polskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej – a ok. 14.00 wraz z Prezydentem Szczecina dotrze na Jasne Błonia do miasteczka studenckiego.

Tutaj nasza młodzież zaprezentuje swoją wiedzę i talenty. Ponieważ reprezentujemy różne dziedziny nauki – o każdej z nich szczecinianie i goście z regionu będą mogli czegoś dowiedzieć się osobiście oraz skorzystać z przygotowanych przez studentów licznych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich – która już zdecydowała lub dopiero szuka swojego kierunku na przyszłość!

Zachęcamy, by Państwa uczniowie przyszli na spacer sami, z wychowawcami, z rodzicami, dziadkami, znajomymi lub przyjaciółmi.

W miasteczku czekają na nich przyszli koledzy z uczelni, a na scenie – artyści! Wystąpią Bloco Pomerania, 3-BURSbAnd, Kuba i Kuba oraz Zespół jazzowy Joli Szczepaniak.

Do zobaczenia!   

Spacerek na uniwerek
Autor:  Centrum Informacji Miasta 
21.09.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023