przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty na temat Unii Europejskiej | Vote4EUth w POLITESie

Wraz ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego zapraszamy na warsztaty dla młodych osób (16 lat i więcej) na temat Unii Europejskiej organizowane razem z naszymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS). Przygotowaliśmy dla Was serię trzech spotkań, które pomogą zrozumieć jak działa UE i jaki wpływ wyborcy mają na tworzenie prawa.

  • 15 kwietnia, godz. 11:00-13:00 Spotkanie 1. — Zostań parlamentarzystą Unii Europejskiej. Weź udział w interaktywnych grach i symulacjach i zobacz jak w rzeczywistości wygląda praca Parlamentarzystów Europejskich.
  • 29 kwietnia, godz. 11:00-13:00 Spotkanie 2. — Po co głosować? Zostań częścią wciągającej symulacji wyborów europejskich. Poczuj emocje towarzyszące kampanii wyborczej i poprowadź swój zespół do zwycięstwa.
  • 6 maja, godz. 11:00-13:00 Spotkanie. 3 — Jak Unia Europejska wpływa na nasze życie codzienne)Stań się europejskim prawodawcą i stwórz projekt swojego własnego rozporządzenia unijnego.

Jak można się zapisać?
Jeśli twoja klasa lub grupa chciałaby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wysłać nam wiadomość na adres e-mail: biuro@polites.org.pl, podając imię i nazwisko, numer telefonu osoby do kontaktu, wiek i liczebność grupy oraz warsztaty, w których chcecie wziąć udział.

Wszystkie warsztaty odbywają się w języku angielskim. Wszystkie warsztaty odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia POLITES - ul. Dworcowa 19/205

 

plakat
Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
11.04.2024