przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dni Książki” w VII Liceum Ogólnokształcącym

W dniach 20-22 marca w naszym liceum odbyło się kilka akcji i spotkań z okazji corocznych „Dni Książki”.

W środę, tj. 20 marca zakończyliśmy akcję "Zrób miejsce na nowe książki" , która cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż uczniowie przynieśli około 120 egzemplarzy różnych pozycji książkowych! W tym dniu uczniowie klas 2d i 3b wzięli udział w spotkaniu z Panem Robertem Florczykiem – szczecińskim poetą, który przybliżył słuchaczom sylwetkę Tadeusza Różewicza. Badacz w młodości miał okazję osobiście spotkać się z Różewiczem – czego owocem stał się jeden z wierszy wielkiego artysty. Pan Robert pokazał uczniom, jak ogromny wpływ na Różewicza miało nasze miasto – a szczególnie okolice Głębokiego, w których poeta często bywał.

21 marca reaktywowano kącik BOOKCROSSING-u, który znajduje się na II piętrze, przy bibliotece szkolnej. Miłośnicy czytania mogli korzystać z dostępnej tam literatury – oczywiście w zamian za przyniesioną książkę.

Ostatni dzień „Dni Książki” to przede wszystkim ogłoszenie wyników plebiscytu „LITERACKICH BESTSELLERÓW VII LO – II Edycja” oraz spotkanie ze szczecińskim pisarzem Marcinem Grzelakiem. Podczas rozmowy uczniowie naszej szkoły mogli swobodnie porozmawiać z twórcą o tym, jak pisać, czym się inspirować i na co uważać podczas pracy twórczej. Cenne rady i wskazówki Pana Marcina Grzelaka z pewnością dla wielu z nas stały się inspiracją do tego, by tworzyć teksty i bawić się literaturą.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w atrakcjach i już dziś zapraszamy za rok!

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
26.03.2024