przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

e-Wywiadówki w CKS Szczecin

W Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie czas pandemii COVID19 nie zagłuszył pracy szkoły oraz bardzo dobrych kontaktów z rodzicami naszych uczniów, a wręcz przeciwnie – pokazał, jak można w dzisiejszej cyfrowej rzeczywistości ułatwić sobie życie, jednocześnie realizując zadania „Szkoły na Medal!”.

Printscreeny z widokiem nauczycieli za kamerką

Przez szesnaście dni dyrekcja, wychowawcy i trenerzy Centrum Kształcenia Sportowego spotykali się z rodzicami wszystkich klas poprzez media społecznościowe i videokonferencje. W e-wywiadówkach - od grup przedszkolnych aż po klasy drugie liceum - wzięło udział ponad 350 rodziców!

Wychowawcy dopytywali rodziców, jak dzieci radzą sobie z nauczaniem zdalnym? 

Informacje zwrotne były dla grona nauczycielskiego bardzo krzepiące, wspierające i budujące relacje. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, a także podpowiedzi, czego za dużo i co można poprawić. Rodzice dzielili się z nami swoimi doświadczeniami - były to bardzo ciekawe i interesujące wywody. Wychowawcy dowiedzieli się ponadto, że nikt z naszych uczniów i ich rodzin nie został zakażony. Okazało się, że uczniowie bardzo tęsknią za szkołą, za kolegami i koleżankami. Że marzą o tym, aby znów być razem w klasie, na basenie, na boisku czy w hali sportowej. Wielu rodziców spoza Szczecina bardzo chwaliło ten pomysł - bo każdy przyjazd do Szczecina na wywiadówkę tradycyjną był dla nich dużym wyzwanie logistycznym.

Doświadczenia zdobyte w ten sposób będziemy wykorzystywać w przyszłości. Możliwe, że takie e-wywiadówki staną się tradycją szkoły w następnych latach. Wszystkim rodzicom „Rodziny CKS” bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy gościć w Waszych domach

– podkreśla Maciej Parobczy, dyrektor Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. 

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
20.05.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją