przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej zdobywa uczeń z ZS 2I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej zdobywa uczeń z ZS 2 w Szczecinie Dąbiu


O energetyce odnawialnej wie wszystko - Wiktor Szkoda -uczeń IV klasy Technikum Kształtowania Środowiska (ZS 2 w Szczecinie Dąbiu) wygrał IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu.

W dniach 3 - 4 kwietnia odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Udział w nim wzięło 1754 uczestników z 80 placówek z całej Polski. Po pokonaniu dwóch etapów: szkolnego i okręgowego w etapie centralnym spotkało się 16 uczestników. W pierwszym dniu odbył się test wiedzy oraz zadanie laboratoryjne z fotowoltaiki. Dalej awansowało już 5 najlepszych, a wśród nich Wiktor. Drugi dzień to zadanie praktyczne z zakresu eksploatacji instalacji fotowoltaicznej. W ostatecznej punktacji Wiktor uplasował się na I miejscu.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy sukcesów w życiu zawodowym (uczeń zdał egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zakresie Montażu oraz Eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej).

Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
05.04.2019