przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Obóz naukowy we Wrocławiu

W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie wraz z opiekunami wyjechali do Wrocławia na obóz naukowy.

Główną częścią obozu były wizyty w zakładach Elektroluxa i Sonela, w których uczniowie zapoznali się z nowoczesnym sprzętem, linią produkcyjną, polityką i priorytetami firm, takimi jak planowanie kariery zawodowej pracowników i ochrona środowiska.

Oprócz tego młodzież miała okazję zwiedzać podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień oraz korytarze wydrążone w skale przez więźniów obozu w Osówce. Uczniowie poznali też urokliwy kompleks zamkowy w Książu i wybudowany na Euro 2012 stadion Śląska Wrocław. Duże wrażenie na wszystkich wywarło Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis" zlokalizowane w stolicy Dolnego Śląska.

Na uwagę zasługiwały też lekcje zrealizowane w Muzeum „Pana Tadeusza" we Wrocławiu, które dotyczyły dawnych zwyczajów szlacheckich i historii fotografii. Uczestnicy obozu skorzystali też z atrakcji lokalnego aquparku. Ofertę obozu dopełniało doradztwo grupowe w zakresie: podniesienia motywacji do uczenia się, zapobieganie przedwczesnemu opuszczeniu systemu nauczania przez uczniów, radzenia sobie ze stresem i efektywnych metody uczenia.

Każdy z punktów obozu naukowego miał na celu rozbudzenie uczniowskiej ciekawości, przekazanie wiedzy, poszerzenie horyzontów myślowych oraz odnalezienie motywacji do samorozwoju. I sądząc po wspaniałej atmosferze na wyjeździe, to się udało.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Inwestycja w ucznia - Wsparcie uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie w kształtowaniu kariery zawodowej" (numer projektu: RPZP.08.06.00-32-K015/18) dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 

Autor:  Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie 
07.10.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021