przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Aktualności

"Uczymy się w domu" - Meridian Prime

2020-04-03

Szanowni Państwo , W związku z obecną sytuacją w szkołach wydawnictwo Meridian zdecydowało się wesprzeć edukację domową i zdalną w całej Polsce.

„Niepotrzebne zabawki”- zajęcia świetlicy z wolontariuszami z VII LO w Szczecinie

2020-04-03

W SP21 z OI w Szczecinie odbyły się kolejne zajęcia z uczniami ze świetlicy szkolnej zorganizowane przez wolontariuszki z VII LO ze Szczecina. W zajęciach wzięły udział dzieci ze świetlicy z klasy 1b i 1a.

Meteorologiczna wiosna w świetlicy

2020-04-03

W SP21 z OI w Szczecinie do świetlic szkolnych przyszła już meteorologiczna wiosna. Na wystawach ściennych, oknach usiadły kolorowe motyle, pszczółki. Pojawiły się bociany, żabki oraz kwiaty. Pani Wiosna już idzie polami, by 21 marca ogłosić wiosnę astronomiczną.

Biblioteka CKS poleca bajki – pomagajki dla najmłodszych

2020-04-02

Biblioteka szkolna Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie poleca najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom i nauczycielom ważne oraz ciekawe pozycje książkowe, które związane są z aktualnymi wydarzeniami.

Dzień Dinozaura w świetlicy szkolnej

2020-04-02

W świetlicy szkolnej w SP21 z OI w Szczecinie tradycyjnie w czwartkowe popołudnie 27 lutego odbyły się zajęcia zorganizowane przez wolontariuszki z VII LO ze Szczecina.

Szkoła Roku 2020 - Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

2020-04-01

Miło nam poinformować, iż Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie zajęło 1 miejsce w plebiscycie "Szkoła Roku 2020" organizowanym przez portal WaszaEdukacja.pl.

Inspirujące zajęcia dla najmłodszych

2020-04-01

Na stronach internetowych szczecińskich przedszkoli publicznych można znaleźć wiele kreatywnych zadań dla swoich pociech. Placówki na bieżąco umieszczają materiały, z których każdy może bezpłatnie skorzystać.

Czwarta Scena Teatru Współczesnego

2020-03-31

Teatr Współczesny przyłącza się do akcji "Kultura zdalna". W tym celu instytucja uruchamia nową, wirtualną scenę. To przestrzeń, która w czasie pandemii koronawirusa ma zbliżyć widzów z aktorami i reżyserami. Premierowe działania artystów, a także archiwalne materiały na bieżąco będą publikowane w Internecie.

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

2020-03-31

Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”.

Szkolenie on-line TIKowy nauczyciel, czyli nie taki ZOOM straszny, jak go malują…

2020-03-31

Już w najbliższy czwartek 2 kwietnia br. o godz. 17.00 ruszamy z pierwszym szkoleniem on-line z serii TIKowy nauczyciel. Na pierwszym spotkaniu Sebastian Molski, doradca metodyczny ODN, odkryje przed Państwem tajniki platformy ZOOM i możliwości jej wykorzystania w kształceniu na odległość.

Domowa rytmika z panią Elizką

2020-03-27

Pierwszy odcinek rytmiki dla dzieci przebywających w domu Filmy udostępniamy 2 x w tygodniu we wtorki i piątki - do końca trudnego czasu „zamknięcia”.

Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

2020-03-27

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).


Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!