Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

2017-01-18

Konkurs fotograficzny "Fantastyczny Szczecin"

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji zaprasza do konkursu fotograficznego realizowanego w ramach projektu Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny. Jeśli masz więcej niż 13 i mniej niż 25 lat zbierz grupę przyjaciół, wyjdź z domu i udowodnij, że SZCZECIN JEST FANTASTYCZNY!
2017-01-18

Darmowe zajęcia na basenie

Uczymy gry kajak polo, kajakarstwa klasycznego, pływania, zachowania się nad wodą w czasie wypoczynku, obchodzenia się ze sprzętem do sportów wodnych, w szczególności z kajakami.
2017-01-18

Nowy numer miesięcznika Dialogi

W numerze m. in.: Indywidualny program lub tok nauki; "Dyskusja z uczniem zdolnym i nie tylko..."; Najlepsi mogą być lepsi.
2017-01-18

Konkurs językowy dla gimnazjalistów

Zespół Szkół nr 8 zaprasza uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim do udziału w konkursie językowym Music World Musik Welt.
2017-01-18

Od glinianych tabliczek po e-booki

„Historia książki” to temat lekcji bibliotecznej, w Książnicy Pomorskiej, na którą udali się uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Chałupczak-Olczyk.
2017-01-21

Globalna wioska

Wyrusz z nami w podróż dookoła świata! Tak zachęcają członkowie i wolontariusze AIESEC do udziału w Globalnej wiosce.
2017-01-18

WOPR zaprasza na pokazy ratownictwa na lodzie

W związku z zbliżającymi się feriami zimowymi, ratownicy WOPR mają przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli szczecińskich szkół na pokazy ratownictwa lodowego oraz samoratownictwa lodowego.
2017-01-17

Rządowa reforma systemu oświaty: Północ i Zachód na Komisji

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano wstępne rozwiązania dotyczące nowej sieci szkół w Szczecinie. Obecnie Urząd Miasta zaprasza zainteresowanych do dyskusji, by wspólnie wypracować możliwie najlepsze rozwiązania, w związku z koniecznością przeprowadzenia rządowej reformy systemu oświaty na terenie naszego miasta.
2017-01-17

Dzień numeru 112 w Urzędzie Wojewódzkim

Zwiedzanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługującego numer 112 i dyspozytorni medycznej, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, rozmowa z operatorem numeru alarmowego, udział w konkursach i symulacji pracy operatora – taką możliwość będą mieli uczniowie dwóch zachodniopomorskich szkół: podstawowej i gimnazjum, które jako pierwsze zgłoszą się do nas.
2017-01-17

Bezpłatne kursy dla maturzystów

Bezpłatne kursy dla maturzystów organizowane na Wydziale Nauk o Ziemi US.
2017-01-17

Szkoła Mistrzów Sportów dla WOŚP !!!

Uczniowie z Centrum Mistrzostwa Sportowego już po raz dziewiąty wzięli udział w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
2017-01-17

Gala Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

Pragnę z radością i dumą poinformować, że uczniowie naszej Szkoły, trzecioklasiści: Roksana Godlewska i Gabriel Szpadzik zostali laureatami XVIII edycji Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.