Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Filmy edukacyjne


2017-11-29

Warsztaty w „Zielonym EKOPORCIE”

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, w związku z otwarciem 8 EKOPORTU u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy, zaprosił placówki oświatowe z terenu Gminy Miasto Szczecin, do udziału w edukacyjnych warsztatach pn. Jak z niczego stworzyć coś pięknego?
2017-11-18

Szczecińskie spotkania z popkulturą BETON

Giełda komiksów, prelekcje, warsztaty, gry i konkurs cosplay – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekały na fanów kultury popularnej 18 listopada 2017 w bibliotece międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego.
2017-11-16

Z wizytą na zajęciach w CNŚ

Utworzone przy wsparciu Prezydenta Miasta Szczecin – pana Piotra Krzystka, Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie jest inspirującym środowiskiem nauczania przedmiotów ścisłych, zmuszającym swoich gości do ponownego przemyślenia roli pedagogiki, technologii i prowadzenia zajęć w swoich klasach.
2017-11-16

I płynie pieśń wolna…

Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie już po raz czwarty miał miejsce Festiwal Pieśni Patriotycznej „ I płynie pieśń wolna…”.
2017-10-25

Pasowanie uczniów klas mundurowych

20 października 2017 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie odbyło się piąte jubileuszowe pasowanie uczniów klas mundurowych na elewów. Po raz pierwszy pasowani byli uczniowie klasy o profilu policyjnym, która to klasa zaingurowała swoją działalność od września tego roku szkolnego.